Про це йдеться у відповіді КМУ на відповідну петицію.

У висновку – про те, що «на сьогодні зацікавлені центральні органи виконавчої влади опрацьовують питання щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері електронних комунікацій».

Проте нардепка від партії “Європейська солідарність” та голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна пише, що споживачі вже відчули на собі здорожчання вартості послуг операторів приблизно на 20%.

Але до такого перегляду вдалися ті з них, хто виконав нібито вимоги законодавства. Тоді як 700-800 суб’єктів сфери телекомунікацій подали заяви про припинення своєї діяльності.

А 26% абонентів у сільській місцевості через виведення інтернет-провайдерів з-під спрощеної системи оподаткування взагалі можуть залишитися без можливості мати доступ до мережі.

На сьогодні послуги в сільській місцевості надає 1281 постачальник (із 3039 загалом по Україні). Вони забезпечують потреби у зв’язку як фізичних осіб (домогосподарств), так і суб’єктів господарювання, у тому числі шкіл, лікарень, сільських рад тощо.

До того ж, за словами нардепки, саме малі інтернет-провайдери залишаються працювати в прифронтових зонах.

“Якщо там не буде доступу до українського інтернету, яку інформацію матимуть тамтешні мешканці?”,  — ставить риторичне питання Южаніна.

Інтернет в Україні здорожчав

Нагадаємо, з 1 жовтня ті провайдери інтернету, які досі оптимізували сплату податків за допомогою численних ФОПів, перейшли на загальну систему.

15 жовтня народний депутат України від фракції “Слуга народу” Олександр Федієнко розповів, що майже третина електронних інтернет-провайдерів припинила роботу після того, як в Україні заборонили спрощену систему оподаткування. Вони могли піти у тінь або припинити діяльність своїх компаній.

Окрім того, як розповів член правління Інтернет-асоціації України Олександр Арутюнян, в Україні може ще більше здорожчати інтернет у 2025 році для окремих груп користувачів.