Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла психологиня Ольга Голубицька.
Наприклад, переведення часу для нас не новина. Для нас буде більшим стресом адаптація частини населення, яка не готова до цього. Є ті регіони, для яких це буде великою проблемою. У нас різний часовий проміжок.
Вона також зазначила, що перехід на зимовий час може впливати на різні хронотипи сну. Залежно від них люди краще або гірше адаптуються до змін. Тож для них важливе лише вписати переведення годинників у свій розклад.
Однак експертка додала, що для того, щоб запобігти труднощам з адаптацією, мешканцям України варто правильно визначити свій хронотип: вони сови або жайворонки.
Коли переводять годинник на зимовий час у 2024 році
Щороку в останні жовтневі вихідні Україна переходить на зимовий час. У 2024 році в уряді вперше зареєстрували закон про скасування цієї процедури: 16 липня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування переходу з літнього на зимовий час і навпаки.
Проте у ніч із 26 на 27 жовтня годинники таки переведуть на годину назад. Час більше не мінятимуть, якщо президент не накладе вето на даний законопроєкт.
Однак 24 жовтня у ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що Зеленський не планує підписувати законопроєкт, який скасовує сезонне переведення годинників. Таке рішення стало можливим на тлі суспільного обурення: законопроєкт в Україні можна назвати непопулярним, оскільки петиція проти скасування переведення годинників вже за декілька місяців набрала необхідну кількість підписів.