Співвласник компанії «Нова Пошта» Володимир Поперешнюк розкритикував розмір податків в Україні і прирівняв їх до голодоморів на території УРСР. Відповідний допис він опублікував на своїй сторінці у фейсбуці 23 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору.
«Мовою економіки голодомор – це ніщо інше як надмірне оподаткування. І хоча зараз рівень податкового тиску у 40-50 % не створює голоду, на економіку та добробут людей впливає вкрай негативно», – вважає Поперешнюк.
На його думку, День пам’яті жертв Голодомору – це нагадування про те, що «ми маємо вчити економіку та економічну історію».
«Голодомор 30-х років, як і решта голодоморів часів соціалістичного експерименту, – яскравий приклад того, як працює оподаткування в максимальному його режимі. Тому потрібно завжди зменшувати податковий тиск на економіку, якщо хочемо, щоб вона зростала та міцніла, а в українців було заможне та безпечне життя», – наголосив співвласник «Нової пошти».
У коментарях до допису автора, йому пишуть, що порівнювати Голодомор з оподаткуванням недоречно. Але є й ті, хто встав на бік підприємця. Один із аргументів «українська влада – правонаступниця радянської»:
Цей допис наробив чимало галасу в соцмережах. Зокрема, на нього відреагував інвестбанкір Сергій Фурса. «Важко уявити, що є найбільш непорівнюваними речами, Голодомор, організований совітами, і податки, які ти платиш в Україні. Важливо розуміти, що податки в Україні треба платити якраз для того, щоб окупант не організував тобі черговий геноцид», – написав Фурса.
Виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський звернув увагу, що на запитання одного з користувачів до Поперешнюка, чи справді він прирівняв Голодомор до податків в Україні, підприємець відповів: «Яка різниця, хто вас грабує?». «Співвласнику «Нової пошти» загалом все одно, хто його «грабує» – власний уряд чи окупанти», – написав Вишлінський.
Жодного коментаря від «Нової пошти» чи роз’яснення Поперешнюка не було.
Додамо, 18 листопада інший співзасновник «Нової пошти» повідомляв, що компанія розширює свій бізнес і може запрацювати в США вже у 2025 році. В’ячеслав Климов в інтерв’ю ЕП розповідав, що ціль експансії Nova – стати помітним гравцем в поштово-логістичній індустрії у світі.
«Нова пошта» вже відкрила понад сотню своїх відділень у Євросоюзі й планує освоювати нові континенти. За останні три роки компанія також створила власну фінансову компанію, енергетичний підрозділ і навіть авіалінії. 10 листопада авіакомпанія Supernova Airlines, що входить до групи Nova («Нова пошта»), виконала перший комерційний рейс власним літаком Boeing 737-800 – з Будапешта до Кишинева на замовлення підрозділу Nova Global. Наступний крок – тестування транзиту вантажів до України з використанням автомобільного транспорту.