Журналісти отримали в розпорядження документи Європейської комісії (ЄК), де вказано, що виконавчий орган розглядає можливість накладення обмежень на додаткові російські нафтові танкери, щоб обмежити здатність Москви обходити існуючі обмежувальні заходи. Серед пропонованих, проти кого хочуть запровадити санкції:

  • громадянин Китаю, який контролює фірму, що порушила торгові обмеження ЄС;
  • компанія у Гонконзі, яка постачає російським військовим фірмам мікроелектронні компоненти для розробки безпілотників;
  • чиновники оборони Північної Кореї, причетних до розгортання військ КНДР у Росії.

Згідно з документами, в рамках того, що стане 15 пакетом санкцій блоку з моменту повномасштабного вторгнення Москви в Україну, комісія пропонує внести до списку понад 50 осіб і майже 30 організацій, заморозивши їхні активи та заборонити в’їзд.

Впровадження обмежень вимагає підтримки всіх 27 держав-членів Євросоюзу. Угорщина та Словаччина часто голосують проти або висувають правки до санкцій щодо РФ.

У липні агентство Bloomberg повідомило, що китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, подібний до іранської моделі. Це викликало побоювання, що Пекін може наблизитися до надання військової допомоги Москві, проти якої застерігали західні чиновники.

Як відомо, президент Китаю Сі Цзіньпін намагається зобразити Пекін як нейтральну сторону щодо війни в Україні та наполягав на покращенні міжнародних зв’язків. Китай неодноразово критикував західні санкції та заявляв, що не надаватиме летальної допомоги жодній зі сторін війни.

 Як пише Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на свої джерела, Китай поставив зброю в Росію для використання проти України. Крім того, як пише Reuters, Росія запустила в Китаї програму з розробки та виробництва ударних безпілотників дальнього радіуса дії для використання у війні проти України.