Про це пише The Wall Street Journal.

Міжвідомча група, яку Китай створив після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, вивчала вплив санкцій і регулярно готувала звіти для керівництва країни з метою зрозуміти, як пом’якшити їхні наслідки, особливо в тому разі, якщо конфлікт через Тайвань спонукає США та їхніх союзників ввести аналогічні санкції проти Китаю, ідеться в публікації.За словами джерела видання, ознайомленого з політикою Китаю в цьому напрямі, Пекін дуже зацікавлений практично в усьому: від способів їх обходу до всіляких позитивних ефектів, таких як стимули для розвитку внутрішнього виробництва.

Джерело повідомило, що китайські посадовці періодично відвідують Москву для зустрічей із Центральним банком Росії, міністерством фінансів та іншими відомствами, які беруть участь у протидії санкціям.

Директор Євразійського центру Карнегі в Росії, що спеціалізується на китайсько-російських відносинах, Олександр Габуєв назвав Росію “пісочницею” для Китаю, у якій можна вивчити, як працюють санкції і як ними керувати. За його словами, у Пекіні знають, що в разі певного розвитку подій із Тайванем проти них застосують аналогічний набір інструментів.

Однією з галузей, які викликають особливе занепокоєння в Китаю, є його валютні резерви в розмірі понад $3,3 трлн. Дії США та їхніх союзників щодо заморожування російських активів за кордоном після вторгнення в Україну спонукали Пекін активніше шукати способи диверсифікації своїх запасів, відходячи від доларових активів, розповіли джерела. Окрім того, Китай, який є великим виробником, також вивчив уроки з досвіду Росії й дізнався про потенційні небезпеки приєднання до глобальних ланцюжків постачань.

Нагадаємо, 25 вересня Reuters, посилаючись на два джерела в європейському розвідувальному агентстві та документи, переглянуті журналістами, повідомило, що Росія запустила в Китаї програму з розробки та виробництва ударних дронів великої дальності для війни проти України.

За даними Reuters, ІЕМЗ Купол, дочірнє підприємство російської державної збройової компанії “Алмаз-Антей”, розробило і провело випробування нової моделі безпілотника під назвою “Гарпія-3” в Китаї із залученням місцевих фахівців. Відповідний звіт компанія надіслала в Міноборони країни-агресора 2024 року.

27 вересня The Times, посилаючись на джерела, повідомило, що союзники України отримали новий звіт, який свідчить про постачання китайською компанією Росії спеціально розроблених військових безпілотників для проведення випробувань в Україні.

2 грудня США оголосили про третю за три роки масштабну кампанію обмежень проти напівпровідникової галузі Китаю, запровадивши обмеження на експорт для 140 компаній, включаючи виробника обладнання для чипів Naura Technology Group.