Про це глава Кабміну написав у своєму телеграм-каналі.
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль разом з урядовою командою у середу, 11 грудня прибув до Берліна, аби брати участь в Українсько-німецькому бізнес-форумі.
Німеччина до кінця року передасть Україні шосту систему ППО IRIS-T та пускові установки Patriot. Загальна допомога ФРН склала 37 млрд євро. “Це найбільше серед усіх європейських держав” — повідомив прем’єр.
Канцлер Олаф Шольц повідомив, що Німеччина із країнами-партнерами планує надати Україні кредит у розмірі 50 млрд євро коштом заморожених активів РФ. Шольц наголосив, що країни Євросоюзу у 2024 році знайшли та направили €15 млрд на підтримку України. Значна частина цих коштів уже в Україні.
В Україні працюють приблизно 2000 німецьких компаній, які сприяють відбудові країни. Також Шольц закликав бізнес не боятися інвестувати в Україну, попри війну.
Інші заяви прем’єра в Берліні
У надрах України наявний 21 елемент з 30 визначених Європою як критична сировина. Йдеться про літій, графіт, кобальт, нікель, титан та інші. “Ми можемо бути частиною єдиних з Євросоюзом промислових ланцюгів — видобування, перероблення та постачання” — зауважив прем’єр.
Україна стане для ЄС новим виробничим майданчиком, арсеналом та енергетичним хабом. “Маємо величезний потенціал розвитку атомної генерації та ВДЕ, що допоможе ЄС позбутися залежності від російських вуглеводнів. Маємо найбільші підземні газосховища в Європі, які мають стати «газовим сейфом Європи»” — наголосив Шмигаль.
Він додав, що також Україна займе в ЄС важливе місце в ланцюгах доданої вартості в нових технологіях.
Україна готова ділитися досвідом з побудови цифрової держави. “Ми посідаємо друге місце за кількістю компаній у сфері штучного інтелекту серед країн Центральної та Східної Європи. Плануємо довести частку інноваційних продуктів у ВВП країни до 15-20%” — зазначив Денис Шмигаль.
Спроможність українського ОПК на 2025 рік становить близько $30 млрд. “Це 800 підприємств, понад 300 тис. працівників, виробничі майданчики, висококласні спеціалісти, можливість виробляти надзвичайно широку лінійку озброєнь. Все це працюватиме на нашу спільну безпеку” — додав прем’єр.
Деталі
Нагадаємо, раніше Шольц був з візитом у Києві вперше за два роки. Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги на суму 650 млн євро до кінця року. За словами президента Володимира Зеленського, переговори у форматі тет-а-тет тривали майже дві з половиною години замість запланованих 40 хвилин, лідери обговорювали посилення фронту, майбутню роль Євросоюзу та запрошення для України в НАТО. Вони разом відвідали поранених українських воїнів, які зараз проходять лікування та реабілітацію, а також вшанували на Майдані Незалежності памʼять захисників, які загинули на війні з Росією.