Про це пише Pulz Biznesu.
За словами президента Національної ради птахівництва Польщі Даріуша Гощинського, саме такий обсяг забезпечував ринкову рівновагу до 2021 року.
“Ліміт у 137 000 тонн – це не драматичне обмеження, але достатнє для певної стабілізації. Зараз ми розраховуємо на повернення до ліміту в 90 000 тонн, який діяв до 2021 року і становив точку рівноваги”, – сказав він.
Зараз понад дві третини українського експорту птиці до ЄС забезпечує один виробник – агрохолдинг МХП, який, за словами Гощинського має конкурентну перевагу завдяки нижчим виробничим витратам.
Гощинський вважає, що навіть якщо Україна впровадить стандарти добробуту тварин і принципи сталого виробництва, масштаби бізнесу та нижчі витрати все одно даватимуть їй перевагу. Як наслідок, польським виробникам доведеться зіткнутися з ціновою конкуренцією, що стане для них серйозним випробуванням.
З 1 липня 2024 року Кабінет міністрів у межах зобов’язань “торгового безвізу” з ЄС запровадив квоту на експорт м’яса птиці та субпродуктів із нього до країн Євросоюзу в обсязі близько 137 000 тонн.
У травні 2022 року ЄС через війну скасував мита та квоти на український експорт, але у 2024 році їх частково повернули під тиском європейських виробників агропродукції (насамперед польських).
У грудні 2024 року МХП повідомила про намір придбати іспанську компанію Uvesa Group, яка є одним із лідерів на ринку виробництва м’яса птиці та свинини в Іспанії.