Про це в ефірі радіостанції Žinių radijas заявив міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас.

Програма литовського уряду передбачає обговорення з рештою країн Балтії можливості провести спільний тендер на будівництво електростанцій, здатних виробляти електроенергію в безвітряну та хмарну погоду.

“Сучасні маневрові електростанції потрібні насамперед для надійності електропостачання. Вони не можуть весь час бути основним джерелом виробництва електроенергії. Але коли у нас у морі відключаються кабелі, такі електростанції можуть бути гарантією безпеки”, – пояснив міністр.

Вайчюнас не уточнив, де Литва запропонує побудувати цю електростанцію і на якому енергоресурсі вона має працювати.

“Якщо таке рішення буде ухвалено, то, зрозуміло, така гнучка генерація зазвичай ґрунтується на газі, але ми зараз перебуваємо на етапі ініціювання цього питання”, – сказав Вайчюнас.

Нині Литва, Латвія та Естонія працюють у системі IPS/UPS (мережа синхронного передання деяких країн СНД із загальним режимом роботи та централізованим диспетчерським контролем).

Планується, що країни Балтії 8 лютого 2025 року відключать свої електросистеми від єдиної мережі з Росією та Білоруссю (БРЕЛЛ), а з 9 лютого під’єднаються до європейської електромережі.