Про це написав колумніст The Washington Post Девід Ігнатіус.
На Саллівана і його колег чекали такі виклики, як дві гарячі війни — на Близькому Сході та в Україні — і потенційна ядерна конфронтація з Росією.
Радник президента Байдена прийняв рішення підтримувати Україну, одночасно уникаючи ескалації з Росією.
“Як і Джо Байдена, Саллівана критикують за те, що він не використовував американську силу більш рішуче. Але послужний список показує, що під час криз Салліван демонстрував рідкісну здатність вести негласну дипломатію і мислити нестандартно“, — пише Ігнатіус.
У жовтні 2021 року, маючи на руках дані розвідки про підготовку Путіна до широкомасштабного вторгнення в Україну, Салліван закликав до безпрецедентного кроку — розсекретити дуже чутливі дані й поділитися ними з союзниками, щоб згуртувати НАТО і охолодити Москву.
Крім того, Салліван створив групи для управління процесом розсекречення і логістикою швидкого постачання зброї в Україну.
“Салліван використовував три канали для стримування Москви. Щоб виграти час, він попросив Рафаеля Гроссі, голову МАГАТЕ, відвідати Україну для розслідування звинувачень Росії. Україна погодилася прийняти Гроссі, але він не знайшов нічого, що підтверджувало б звинувачення у використанні “брудної бомби“, — пише Ігнатіус.
Другий канал був спрямований безпосередньо на Росію. Щоб чітко попередити Путіна про ризики, Салліван вже публічно заявив, що Росія зіткнеться з “катастрофічними наслідками”, якщо застосує ядерну зброю.
Байден надіслав Путіну різкого листа, а глава ЦРУ Вільям Бернс зустрівся зі своїм російським колегою Сергеєм Наришкіним і заявив йому, що США знищать російську армію в Україні, якщо вона застосує ядерну зброю.
І по-третє, Білий дім звернувся до лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Бернс поділився даними американської розвідки щодо “активного розгляду” Росією застосування тактичної ядерної зброї. Сі сприйняв таємні попередження США серйозно і застеріг Путіна від використання ядерної зброї.
“Це була майстерна дипломатія, яка розрядила кризу. Але Путін зрозумів, що, погрожуючи ядерною зброєю, він може привернути увагу Вашингтона. Відтоді Росія отримала те, що стратеги називають “домінуванням ескалації” в Україні, а Байден скоригував подальшу військову допомогу США, щоб уникнути конфронтації“, — додає колумніст.
Нагадаємо, що команда Трампа веде перемовини з адміністрацією Байдена та українськими чиновниками щодо припинення війни з Росією. Чинна адміністрація Білого дому плідно співпрацює з наступниками, щоб будь-які рішення президента Джо Байдена до інавгурації Дональда Трампа не стали несподіванкою.