Про це пише BBC.
Рівз заявила, що прагне довгострокових відносин з Китаєм, які «відповідають нашим національним інтересам», а в суботу озвучила, що досягнуті в Пекіні домовленості коштуватимуть Великій Британії 600 млн фунтів стерлінгів протягом наступних п’яти років.
У Пекіні Рівз зустрілася з віцепрем’єр-міністром Китаю Хе Ліфенгом, обговоривши з ним можливості торгівлі та інвестицій в рамках зусиль, спрямованих на зростання британської економіки і підвищення рівня життя.
Після переговорів Міністерство фінансів Великої Британії заявило, що обидві країни домовилися про поглиблення співпраці у сфері торгівлі, фінансових послуг, інвестицій та кліматичних питань.
Це помітна зміна в порівнянні з попереднім урядом консерваторів, який зайняв жорстку позицію щодо прав людини, Гонконгу та звинувачень у шпигунстві.
Критики стверджують, що Рівз не треба було надавати перевагу контактам із Пекіном замість ринкових потрясінь всередині країни : британські інвестори все більше стурбовані здатністю лейбористського уряду впоратися зі стагнацією економіки країни та високою вартістю запозичень.
Дохідність десятирічних облігацій минулого тижня досягла найвищого рівня з 2008 року, тоді як фунт опустився до 14-місячного мінімуму.
Невизначеність на ринку також пов’язана з тим, що зростання британської економіки призупинилося, а бізнес готується до підвищення податків, яке має набути чинності у квітні.
Нагадаємо, що головний китайський індекс CSI 300, що відстежує найбільші компанії Шанхайської та Шеньчженьської бірж, виріс на 14,7% за рік, завершивши низку збиткових років.