Майбутнє європейської та глобальної безпеки залежить від результату війни Росії проти України.
Про це сьогодні у Брюсселі під час виступу на засіданні Комітету Європейського парламенту із закордонних справ заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, передає Укрінформ.
“Майбутнє європейської та глобальної безпеки залежить від результату війни в Україні. Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але понад усе ми хочемо, щоб світ тривав. Я не знаю, як і коли закінчиться війна, але я знаю, що світ не триватиме довго, якщо Путін досягне свого в Україні, тому що тоді він піде вперед”, — сказав Рютте.
Генсек НАТО також вважає, що світ не триватиме довго, якщо “війна закінчиться угодою, в якій Путін, Сі Цзіньпін, Кім Чен Ин і режим у Тегерані “дадуть один одному п’ять”.
“Угода в Україні, яка служить їхнім інтересам, прокладає шлях до глобальної нестабільності. Тому я переконаний, що світ може продовжитися лише в тому випадку, якщо Україна сяде за стіл переговорів із позиції сили”, — заявив він.
Він нагадав, що члени НАТО наразі “зводять міст” для такого майбутнього членства України в Альянсі, зокрема, укладенням двосторонніх безпекових угод між Україною й багатьма союзниками. Частиною цієї роботи є внесок у 40 мільярдів євро та створення відповідного командування НАТО у Вісбадені із координації тренування й допомоги для України, яке розпочало роботу кілька тижнів тому. Все це, за словами керівника НАТО, відбувається вже зараз.
“Коли б мирні переговори не відбувалися, — для того, щоб просуватися вперед, є необхідним, щоб Росія розуміла: після таких переговорів буде неможливим для них знову атакувати Україну. Частиною цих переговорів має бути точний шлях просування вперед у вимірі українських відносин з НАТО, бажано, — всередині НАТО. Але, як на мене,
Водночас він висловив сподівання, що цього етапу та цього пункту у відносинах між Україною і НАТО можна буде дійти якомога швидше.
“Якщо ми матимемо можливість говорити про майбутні гарантії безпеки для України, це означатиме, що ми почали переговори, і що ми рухаємося до наступної фази. На цей момент очевидно, Україна не знаходиться у такий позиції, — вони не можуть, на цей момент, вести переговори з позицій сили. І ми маємо зробити більше, щоб змінити траєкторію конфлікту, щоб вони (українці — ред.) могли отримати таку позицію сили”, — наголосив Рютте.