Про це пише Reuters.
Країни ЄС сподіваються ухвалити 16-й пакет обмежень у лютому, на третю річницю великої російсько-української війни.
Зазначається, що Єврокомісія провела неформальні зустрічі з країнами ЄС, щоб обговорити деталі майбутнього пакета.
Наразі блок, що складається з 27 країн-членів, заборонив алюмінієві вироби, включаючи дріт, труби і фольгу. Вони складають менш як 15% імпорту ЄС цього металу, який використовується в транспортній, пакувальній та будівельній галузях. Значно легший за сталь, алюміній зараз є найкращим металом для виготовлення широкого спектра деталей для електромобілів.
Сполучені Штати і Велика Британія заборонили імпорт металів, вироблених в Росії, у 2024 році, але ЄС відмовився слідувати їхньому прикладу через опозицію з боку деяких країн-членів.
Після цієї новини еталонний алюміній на LME сягнув найвищого рівня майже за місяць — 2 602 дол. за тонну, але згодом знизився на 0,1% — до 2 576,5 дол. за тонну.
За останні два роки імпорт російського первинного алюмінію до ЄС скоротився. У період з січня по жовтень минулого року ЄС імпортував понад 130 000 метричних тонн первинного алюмінію з Росії або близько 6% від загального обсягу у 2,2 мільйона тонн, згідно з даними постачальника інформації Trade Data Monitor.
Це порівняно з 11% і 19% у відповідні періоди 2023 і 2022 років відповідно.
Компанії з ЄС та США можуть спровокувати перегони за альтернативними близькосхідними постачаннями, в тому числі з Об’єднаних Арабських Еміратів та Бахрейну. За даними Міжнародного інституту алюмінію, у 2024 році регіон виробив майже 9% світових постачань.
Раніше повідомлялося, що російські воєнні витрати, що фінансуються тіньовою схемою, можуть дорівнювати офіційному бюджету РФ на війну та бути причиною зростання інфляційних ризиків у країні.