Кабмін продовжив процес перейменування в Україні та склав список нових назв. У тимчасово окупованому Криму повернуть старі назви понад 20 географічним об’єктам. Наприклад, Артемівка під Євпаторією стане Тока, а Воронцівка — Кучук-Чатирлик.

Про рішення Кабміну народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко написав у Telegram-каналі і опублікував відповідний документ.

У документі не вказано номер постанови, на порталі уряду не вдалось відшукати відповідне першоджерело. Нардеп пояснив, що у списку — назви, пов’язані з “російською імперською політикою”.

На перших двох сторінка — пропозиції перейменувати об’єкти у тимчасово окупованому Криму. Ідея уряду полягає в тому, щоб замінити імена, які дали росіяни за часів Російської імперії, СРСР та окупації з 2014 року. Нові назви — на мові народу киримли, для якого півострів є батьківщиною.

Список перейменувань в Криму:

  1. Аврорівка — Башбек;
  2. Артемівка — Тока;
  3. Багратіонове — Конрат;
  4. Воронцівка — Кучук-Чатирлик;
  5. Кіровське — Іслям-Терек;
  6. Красногвардійське відгалуження — Курманське відгалуження;
  7. Красногвардійський — Курманський;
  8. Краснопартизанськ — Борангар;
  9. Красноперекопськ — Яни Капу;
  10. Краснофолотське — Ічкі;
  11. Краснофлотське — Кайнаш;
  12. Кутузовський фонтан — Сюнгу-Су;
  13. Лазо — Кирмачи;
  14. Ломоносове — Бай-Когенлі;
  15. Передове — Туп-Тархан;
  16. Полюшкине — Бурчи;
  17. Полюшкіна — Бурчи;
  18. Правдине — Ак-Таш;
  19. П’ятирічка — Копійка;
  20. Суворовський дуб — Дуб “Чотири брати”;
  21. Червоний камінь — Кизил-Таш;
  22. Чкалове — Біюк-Карджав.

На решті сторінок — 217 перейменувань в інших областях: у Вінницькій — чотири об’єкти, Волинській — шість, Дніпропетровській — 34, Донецькій — 16, Житомирській — один, Закарпатській — один, Запорізькій — 11, Кіровоградській — 12, Луганській — 12, Львівській — два, Миколаївській — 16, Одеській — 18, Полтавській — 14, Сумській — 14, Харківській — 11, Херсонській — 15, Черкаській — 11, Чернігівській — 19.