Цього тижня Ольга та Наталя Кобець, які живуть у Васильківському районі Київської області, передали до Національного музею історії України металеву сокиру. Артефакт знайшов їхній батько дорогою на роботу. Пише музей в Facebook.

Після огляду співробітники НМІУ визначили, що це рідкісна сокира доби ранньої бронзи, виготовлена на початку ІІІ тисячоліття до н. е.

«Тато вранці йшов на роботу. В нас поруч із домом поле. Нещодавно його глибоко зорали. Спочатку тато подумав, що побачив бляшанку. Дістав із землі, а це — сокира. Тато показав її мені. Дивлюсь, це — не передати словами. В нас були варіанти, що річ або з міді, або із бронзи», — розповідають дівчата.

Кандидат історичних наук, завідувач сектором науково-дослідного відділу збереження фондів Сергій Діденко зауважив, що річ доволі рідкісна. Вона може бути виготовлена з міді або бронзи.

«Для науки важливим є те, що ми знаємо точне місце знахідки предмета. Можемо локалізувати, доповнити типологічні мапи розповсюдження таких сокир у світі», — підкреслив Сергій.

У музеї склали акти прийому сокири до археологічного зібрання НМІУ. Незабаром артефакт отримає паспорт із описом, датуванням та аналогіями.

Нагадаємо, в Художньому музеї Києва реставратори знайшли таємний вхід.

Фото: facebook