Про це пише El Pais.

Країни Європейського Союзу почали турбуватися з приводу того, що Трамп та Путін безпосередньо узгодять документ щодо врегулювання українського конфлікту без участі Євросоюзу та Києва.

Зазначається, що страх Євросоюзу полягає в тому, що Вашингтон може розробити документ, який є дуже невигідним для Києва, який передбачає, що Європа фінансуватиме відновлення України. Це говорить про те, що ЄС має мало важелів, на які можна натиснути, щоб зміцнитися у відносинах із США

“ЄС міг би забезпечити свою участь у рамках системи гарантій безпеки майбутньої угоди, наприклад, через розміщення військ на місцях. Однак, як підкреслюють дипломатичні джерела та аналітики, реалізувати цю схему буде надзвичайно складно, якщо США не візьмуть активної участі”, — йдеться в матеріалі.

При цьому країни Європейського Союзу мають мало важелів тиску, щоб забезпечити собі вагому роль у співпраці зі США.

“Такий сценарій був би катастрофою для безпеки Європи, не кажучи вже про велику геополітичну поразку”, — зазначає джерело, яке побажало залишитися анонімним.

Вкрай важливо, щоб європейці брали участь у розробці майбутньої формули, щоб безпосередньо переконатися в залученості США до архітектури гарантій безпеки, яка не повинна повністю спиратися тільки на Європу, вважає директор брюссельського офісу Королівського інституту Елькано Луїс Сімон. Адже сценарій, у якому роль Європи в розробці майбутньої угоди є обмеженою, вигідний Росії.

“Переговори щодо України мають відбуватися між Росією і США, без участі інших західних країн. Нам нема чого обговорювати з Лондоном або Брюсселем”, — заявив помічник кремлівського диктатора Володимира Путіна Микола Патрушев.

Водночас президент України Володимир Зеленський наголошує, що переговори мають відбуватися за участю США, України, Росії та Європейського Союзу.