Про це повідомляється на сайті організації.
Нинішня система оповіщення охоплює цілі області, що змушує всі підприємства в регіоні припиняти роботу під час тривоги, навіть якщо безпосередньої загрози немає.
Компанії повідомляють про простої до 50% робочого часу, що призводить до зривів виробничих планів, підвищення операційних витрат, проблеми з експортом і нестабільність постачань.
Тому Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до уряду з пропозицією впровадити таргетовану локалізовану систему оповіщення, яка сповіщатиме лише райони з реальною загрозою. Це покращить бізнес-процеси і водночас збереже безпеку працівників як пріоритет.
ЄБА надіслала офіційного листа до першої віцепрем’єр-міністерки Юлії Свириденко та міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка з цією ініціативою, підкреслюючи важливість знаходження балансу між безпекою людей та ефективністю бізнесу.
Пілотний проєкт нової системи повітряних тривог уже став успішним у Черкаській області.
У Звенигородському та Уманському районах тривалість повітряних тривог зменшилась на 50% після впровадження нової системи районного оповіщення.
Зміни стосуються лише оповіщення про загрозу через БпЛА. У разі ракетної небезпеки по всій області одночасно оголошується повітряна тривога.
Аналіз руху ворожих дронів за вересень-жовтень показав, що реальна загроза існувала лише для половини території області, але тривогу оголошували по всій області, навіть якщо загроза була лише в одному районі.
23 січня аналогічний проєкт почали впроваджувати в Житомирській області.