Про це повідомляє Bloomberg.

«Цей діалог підкреслив роль Росії у відновленні довіри з сирійським народом за допомогою конкретних заходів, таких як компенсації, реконструкція і відновлення. Нова адміністрація також підкреслила, що відновлення відносин повинно враховувати минулі помилки”, – йдеться в заяві Сирії стосовно переговорів в Дамаску з заступником міністра закордонних справ Росії Михайлом Богдановим.

У заяві не пояснюється, яку саме форму компенсації Сирія прагне отримати від Росії.

Російські медіа повідомляють, що Богданов назвав переговори у вівторок “конструктивними”, хоча є розуміння “наскільки складною є ситуація”.

У сирійській заяві не згадується про дві ключові російські військові бази в Сирії, які Кремль відчайдушно намагається зберегти. Богданов сказав журналістам, що в цьому питанні не було досягнуто жодного прогресу і що необхідні подальші переговори.

Нагадаємо, напередодні у Дамаск прибула делегація російських урядовців, що стало першим візитом представників Москви після зміни влади в Сирії.

За даними Bloomberg, в ході переговорів Росія не змогла домовитися з новою владою Сирії щодо збереження своїх двох військових баз, які раніше допомагали їй впливати на ситуацію на Близькому Сході та в Африці.

У Сирії Росія наразі ще використовує дві великі військові бази — авіаційну «Хмеймім» у районі Латакії та морську в Тартусі.

Порт у Тартусі — другий за розміром порт Сирії. З 1970-х років там був розташований єдиний у Середземному морі пункт матеріально-технічного забезпечення військового флоту СРСР, а згодом — Росії. Він дозволяє проводити ремонт суден та поповнювати запаси, тому російським кораблям не було потрібно повертатися до портів Чорного моря.

22 січня, стало відомо, що нова фактична адміністрація Сирії скасувала контракт із російською фірмою «Будтрансгаз» на управління та експлуатацію росіянами порту «Тартус».

Угода про використання росіянами порту в Сирії, який використовував ще СРСР, була підписана у 2017 році на 49 років (до 2066 року). Її з сирійського боку підписали посадовці уряду президента-втікача Башара аль-Асада. Вона передбачала російські інвестиції у порт на 500 мільйонів доларів.

«Тепер усі доходи від управління морським портом підуть на благо сирійської держави, а співробітники повернуться під управління сирійської сторони», — зазначила директорка митниці Тартуса Ріяд Джуді.

Порт у сирійському Тартусі розірвав інвестиційний контракт із Росією. Супутникові знімки підтверджують, що росіяни вивозять із Тартуса свою військову техніку.