30 січня в кінопрокат вийде фільм «Компаньйон» (оригінальна назва — «Companion») — американський науково-фантастичний психологічний трилер, режисером і сценаристом якого виступив Дрю Генкок. Продюсерами стрічки стали Зак Креггер, Рафаель Маргулз і Дж. Д. Ліфшиц. У головних ролях знялися Софі Тетчер, Джек Квейд, Лукас Гейдж, Меган Сурі, Гарві Гіллен і Руперт Френд.

Кінокомпанія New Line Cinema, яка подарувала світові фільм «Щоденник пам’яті», разом із креативними творцями стрічки «Варвар» запрошують вас стати свідками зовсім іншої історії кохання. Фільм є режисерським дебютом для Дрю Генкока.

Хоча жанр фільму заявлено як Sci-Fi трилер, перші кадри нагадують фільм жахів: Куейд із загадковою усмішкою спостерігає за Тетчер, яка прикута до стільця, а далі показані сцени насильства та крові.

Фільм отримав змішані відгуки від критиків. Деякі відзначають його як дотепний та сповнений сюрпризів техно-горор, який піднімає етичні питання взаємодії людини та штучного інтелекту. Інші ж критикують стрічку за поверхневе дослідження теми та недостатню глибину персонажів.

Фільм «Компаньйон» отримав схвальні відгуки від західних критиків. На сайті Rotten Tomatoes він має рейтинг 89% на основі 35 рецензій критиків. Щодо оцінок глядачів, на IMDb фільм має рейтинг 7,8/10 на основі понад 5 000 голосів.

Associated Press описує фільм як «кривавий та дотепний», що досліджує, що означає бути людиною у світі, де домінує штучний інтелект. У Vulture «Компаньйон» називають «ідеальною чорною комедією» з захоплюючим сюжетом, який досліджує концепцію стосунків між людьми та роботами.

Entertainment Weekly характеризує фільм як «розумний та викривлений комедійний трилер», який критикує чоловічу перевагу через історію Джоша та його роботизованої компаньйонки Айріс. А slashfilm називає “Компаньйон” «першим великим фільмом 2025 року» — веселим, динамічним, ретельно продуманим хоррор-трилером з видатною грою Софі Тетчер.

“Сценарист і режисер Дрю Генкок створив добротний нуар-трилер, який водночас є розумною науково-фантастичною історією з домішкою жахів. Це напружені і захопливі дев’яносто хвилин, але те, що дійсно піднімає його на вершину – чудова гра акторів”, – пише критик Anthony Morris (It’s Better in the Dark).