Українські виробники розробили модернізовані версії безпілотника Mavic китайського виробництва після того, як влада Китаю обмежила експорт даних ґаджетів.
Про це йдеться в матеріалі Business Insider.
Як розповіли виданню представники урядової платформи координації оборонних технологій Brave1, три українські розробники вже створили безпілотники, що відповідають стандартам НАТО, а військовослужбовці Сил оборони України вже використовують деякі з них на передовій.
Як пише видання, безпілотник Mavic, розроблений китайською компанією DJI, одним із найбільших у світі виробників дронів, спочатку був розроблений для особистого та комерційного використання, але згодом став одним із БпЛА, який найширше використовували в боях Сил оборони проти армії РФ.
«Однак Україна зіткнулася з проблемами постачань. У грудні (2024 року) агентство Bloomberg повідомило, що Китай обмежує експорт найважливіших компонентів, що використовуються в українських безпілотниках, включно з двигунами, батареями і контролерами польоту. Це, а також високий рівень втрат дронів — до п’яти Mavic на день у деяких підрозділах — змусили Україну шукати альтернативи», — нагадали у виданні.
Як розповіли BI в Brave1, чотири розроблені українськими інженерами моделі БпЛА можуть виконувати розвідувальні функції, і водночас, на відміну від китайських аналогів, вітчизняні варіанти оснащені системами зв’язку, які роблять їх стійкими до російських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Засновник Reactive Drone, однієї з української військової компанії, яка розробляє безпілотники, Олексій Колесник, розповів у коментарі BI, що їхній дрон Shmavik може здійснювати польоти тривалістю до 60 хвилин, має радіус дії близько 15 км і може нести вантаж масою до 1 кілограму.
За словами Колесника, основне призначення Shmavik — фронтові розвідувальні операції і трансляція відеоматеріалів із місць бойових дій. Комерційний директор некомерційної організації Bravery Invest Марія Корнєва розповіла BI, що їхній безпілотник Ukropter — вдосконалений варіант дрона Mavic.
За її словами, цей БпЛА має більшу вантажність — близько 1,8 кг, тривалий час польоту — до 60 хвилин, а також може летіти зі швидкістю близько 74 км на годину.