Репортер Reuters Джаред Реншоу повідомив, що президент США Дональд Трамп призначив нового спеціального представника з питань України та Росії, і ним став американський бізнесмен Стівен Віткофф.

Буквально через годину журналіст видалив свій пост. Він заявив, що переплутав повідомлення: “Я видалив той пост… переплутав повідомлення. Приношу свої вибачення”, – написав він у соцмережі “Х”.

Зазначалося, що Трамп також знову пообіцяв покласти край війні, розв’язаній проти України. Офіційної заяви про призначення Стівена Віткоффа на цю посаду не було.

Як відомо, зараз посаду спецпредставника з питань України та Росії обіймає відставний генерал Кіт Келлог. За повідомленнями медіа, він уже скоро має відвідати Україну.

Що відбулось насправді

Трамп підписав указ про призначення Кіта Келлога спецпредставником з питань України. Про це повідомила кореспондентка “Голосу Америки” Катерина Лісунова з Білого дому.

“Ми досягли значного прогресу у відносинах між Росією та Україною” — повідомив Трамп, не вдаючись у подробиці.

У понеділок декілька джерел Radio NV в українських та американських політичних колах повідомили, що Келлог має прибути в Україну вже найближчим часом, після 11 лютого.

Очікується, що спецпредставник Трампа Кіт Келлог приїде в Україну для зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським.

«Після візиту Келлог поїде на перемовини до Європи, а згодом має взяти участь у Мюнхенській безпековій конференції», — зазначає джерело.

Хто такий Стівен Віткофф

Стівен Віткофф – відомий американський бізнесмен, девелопер та інвестор у сфері комерційної нерухомості. Він є засновником і CEO компанії The Witkoff Group, що спеціалізується на розробці, управлінні та реконструкції преміальних об’єктів нерухомості в США і за кордоном.

У грудні стало відомо, що Стівен Віткофф став спеціальним посланником 47-го президента США Дональда Трампа на Близькому Сході. Зазначалося, що за два місяці він зумів змусити Ізраїль і ХАМАС сісти за стіл переговорів і прийти до компромісу. За два місяці після призначення Віткоффа в Білому домі розпочали роботу над завершенням першої фази угоди між Ізраїлем і ХАМАСом щодо звільнення заручників, яких утримують у Секторі Гази, в обмін на припинення вогню.

Крім того, в адміністрації Трампа готують наступні етапи угоди і план відновлення Гази, зруйнованої після 15 місяців війни.

“Було очевидно, що від Гази майже нічого не залишилося. Люди їдуть на північ, щоб повернутися до своїх домівок і подивитися, що сталося, а потім розвертаються і їдуть… там немає ні води, ні електрики. Вражає, наскільки великої шкоди там було завдано”, – говорив Віткофф в одному з недавніх інтерв’ю.

За його словами, тільки знесення зруйнованих будівель і вивезення сміття може зайняти п’ять років.