Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Австралія спільно запровадили санкції проти російської компанії Zservers з Барнаула.

Про це повідомляється на сайті американського Мінфіну.

“Сьогодні Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії та Міністерство закордонних справ у справах Співдружності та розвитку Великої Британії спільно вносять до санкційного списку Zservers, російського постачальника послуг куленепробивного хостингу (BPH)”, — йдеться у повідомленні.

Zservers надає послуги захищеного хостингу, який може використовуватися кіберзлочинцями для уникнення виявлення правоохоронними органами.

У повідомленні сказано, що серед її клієнтів була хакерська група LockBit – один з найактивніших операторів програм-вимагачів (ransomware) в інтернеті. Серед відомих жертв LockBit були шинна компанія Continental, корпорація Boeing, мережа ресторанів Subway тощо. У червні 2024 року одного з імовірних пособників LockBit затримали в Україні.

За даними розслідування, Zservers свідомо надавала інфраструктуру для проведення кібератак, включно з IP-адресами для координації та запуску атак програм-вимагачів.

Ці санкції є продовженням попередніх спільних дій США, Австралії та Великої Британії.

Санкції США передбачають блокування майна і заборону транзакцій. Банки та інші фінансові установи самі ризикують потрапити під вторинні санкції, якщо продовжать співпрацю з санкціонованими особами.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер був змушений відмовитися від свого особистого акаунта електронної пошти незабаром після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Причиною стало побоювання, що Москва здійснила хакерську атаку.

Також нещодавно росіяни здійснили кібератаку на Казахстан. Це призвело до того, що влада країни ухвалила рішення почати аудит МЗС після масштабного витоку інформації.