Відповідне відео опубліковане низкою телеграм-каналів.

“Я не згоден із такою патріотичною тенденцією у церковних відносинах. Обов’язок священника вести людей у ​​Царство Небесне, а не займатися патріотизмом”, — сказав Шляпін.

“Як чудово. Вперше таке чую. А Ви, батюшка, не із Західної України випадково? Ідіть і сядьте, і серйозно подумайте про те, що ви тут ляпнули”, — відповів на це Кирило.

Нагадаємо, рік тому на XXV Всесвітньому російському народному соборі патріарх Кирило проголосив агресію Росії проти України визвольною «священною війною».

«Спеціальна військова операція є новим етапом національно-визвольної боротьби російського народу проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним, яка ведеться на землях Південно-Західної Русі з 2014 року. Під час СВО російський народ зі зброєю в руках відстоює свої життя, свободу, державність, цивілізаційну, релігійну, національну і культурну ідентичність, а також право жити на власній землі в межах єдиної Російської держави. З духовно-морального погляду спеціальна військова операція є Священною війною, в якій Росія та її народ, захищаючи єдиний духовний простір Святої Русі, виконують місію «Утримувача», що захищає світ від натиску глобалізму та перемоги Заходу, який впав у сатанізм.

Після завершення СВО вся територія сучасної України має увійти в зону виняткового впливу Росії. Можливість існування на цій території русофобського, ворожого Росії та її народу політичного режиму, а так само політичного режиму, керованого з ворожого Росії зовнішнього центру, має бути повністю виключена», — йдеться у наказі собору, підготованому під особистим керівництвом очільника РПЦ.

Нагадаємо, навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

20 серпня 2024 року у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією.

Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, яка здійснює агресію проти України, — Росією.

Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.

Також нагадаємо, що проти понад 100 священників УПЦ МП відкрили провадження. СБУ уточнила, що майже 50 священнослужителям повідомили про підозру, а 26 вже отримали вироки суду.