Про це повідомляє Bloomberg.

Союзники G7 можуть доручити своїм міністрам фінансів колективно переглянути граничну вартість сирої нафти — зараз вона зберігається на рівні $60 за барель. Рішення могло б стимулювати Кремль до переговорів про повноцінний мир в Україні, пише Bloomberg.

Поки що незрозуміло, чи всі партнери організації одноголосно підтримують документ. Імовірно, його змінюватимуть, оскільки дипломати продовжують переговори. За планом, G7 вийде з офіційною заявою 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Того ж дня союзники хочуть зустрітися з Володимиром Зеленським.

У документі країни підкреслюють, що закликатимуть до справедливого та довготривалого миру в Україні. Вони вважають, що будь-які перемовини мають відбуватися за участі Києва та залишати можливість для євроатлантичної інтеграції держави.

На початку грудня 2022 року члени G7, а також Австралія та Європейський Союз обмежили ціну на російську нафту, встановивши максимальний рівень у $60 за барель. З 5 лютого 2023 року ці країни ввели нову цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 — для дизельного пального, $45 — для різних мастил.

У липні 2024 року премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер казав, що “тіньовий флот” Росії складається з майже 600 суден і становить приблизно 10% світового флоту “мокрих вантажів”. У грудні українська розвідка зібрала досьє на 238 суден та 31 капітана, які належать до “тіньового флоту2, за допомогою якого Росія та Іран обходять нафтові санкції та доставляють підсанкційну нафту.