Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі заявив у четвер, що не бачить апетиту з боку Росії до миру з Україною після того, як вислухав виступ свого російського колеги Сергія Лаврова на закритій зустрічі вищих дипломатів G20 у Південній Африці.
Reuters цитує міністра закордонних справ Британії Леммі.
За підсумками виступів росіян, і того що сказав Лавров сьогодні на зустрічі глав МЗС G20, Леммі не бачить апетиту до того, щоб дійсно досягти миру.
Леммі виступив перед Reuters у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ найбільших економік світу, яка, серед іншого, була затьмарена суперечками між членами щодо війни в Україні.
“Ми нікуди не наблизилися до врегулювання шляхом переговорів”, – сказав він, відповідаючи на запитання про те, чи підтримає Велика Британія за будь-яких обставин відправку миротворців в Україну за відсутності гарантій безпеки від Сполучених Штатів.
“І я повинен сказати, що коли я слухаю те, що росіяни і що Лавров щойно сказав у залі сьогодні вдень, я не бачу бажання дійсно досягти цього миру”, – сказав він.
На цій зустрічі європейські лідери обговорювали, але не домовилися про розгортання миротворців, пообіцявши посилити свою обороноздатність, оскільки адміністрація Трампа все частіше приймає лінію Кремля щодо України.
“Це критичний момент, це важливо для Європи збільшити… витрати на оборону, щоб посилити нашу відданість нашій власній обороні по всій Європі”, – сказав Ламмі, повторивши британську мету витрачати на це 2,5% ВВП і обіцянку допомогти Україні.
“Ми зобов’язуємося давати Україні 3 мільярди на рік стільки, скільки це триватиме”, – сказав він.
Минулого тижня Трамп приголомшив європейських союзників, зателефонувавши російському лідеру Володимиру Путіну, щоб обговорити припинення війни без попередньої консультації з Україною та Європою.
“Ми з нетерпінням чекаємо можливості поговорити з президентом Трампом більше про це (переговори щодо України). Ми дуже, дуже чітко розуміємо, що має бути роль України, вона має бути в центрі цих переговорів”, – сказав Ламмі.
Раніше західні видання писали, що Росія нібито попросила США вивести сили НАТО зі Східної Європи — щоб «нормалізувати відносини». Цю вимогу початково відкинули, але вона викликає занепокоєння в лідерів країн ЄС на тлі курсу, який взяла нова адміністрація Білого дому.