Він наголосив на важливості угоди зазначивши, що президент України Володимир Зеленський і президент США Дональд Трамп мають офіційно підписати угоду під час зустрічі 28 лютого.

“Вона (угода — ред.) завершена, вона на папері, і український уряд її схвалив. Завтра (28 лютого — ред.) очікується підписання глав держав. Це угода щодо корисних копалин, нафти, газу та інфраструктурних активів. Це справді взаємовигідна угода, тому що вона зближує український народ і американську бізнес-спільноту”, — заявив  Бессент.

За словами міністра фінансів США, угода показує американському народу переваги для Вашингтона і те, що вона “усуває можливість будь-якого корупції з використанням найкращих американських практик”.

Ця угода — рамкова. В ній — 11 пунктів, немає цифр та зобовʼязань. Серед основного — з угоди прибрали суму у 500 мільярдів доларів розміру фонду та виключили пункт, що ним одноосібно володіють США — керуватимуть фондом Україна та Сполучені Штати спільно, пояснив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Україна буде вносити у фонд 50% доходів з видобутку природних ресурсів (металів, нафти, газу, вуглеводнів та інших копалин). США матимуть “максимальну частку у фонді, дозволену законодавством Сполучених Штатів”. Гроші з фонду раз на рік реінвестуватимуть в економіку України. При чому йдеться лише про доходи від видобутку за новими ліцензіями.

“Вже існуючі родовища, об’єкти, ліцензії, рента не підлягають обговоренню при створенні цього фонду”, — пояснив Шмигаль.

Також і Київ, і Вашингтон зможуть забирати з фонду дивіденди (тобто, заробляти на ньому). Проте умови, на яких це можна буде робити, ще мають затвердити в окремій угоді.

Серед решти положень документа — обидві країни не зможуть без згоди продавати свої частки у фонді, а Вашингтон буде підтримувати “довгострокові фінансові зобов’язання для розвитку України”.

Одним з головних аспектів для України в цій угоді є гарантії безпеки. У пунктах рамкового документа напряму про них не йдеться, проте там зазначено, що США та Україна “намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій”.