Про це повідомили в КМВА у відповідь на запит, пише LB.ua.
“Над новим алгоритмом працювали спільно з ДСНС, військовими, поліцією та представниками транспортного сектору. За розпорядженням начальника КМВА збиралася робоча група для узгодження нового порядку”, — пояснили в адміністрації.
У результаті був напрацьований наступний механізм для роботи наземного громадського транспорту: в разі оголошення повітряної тривоги водій повинен доїхати до найближчої зупинки, після чого повідомити пасажирів про необхідність скористатися найближчим укриттям.
Коли всі охочі, за власним бажанням, залишать салон, щоб прямувати в сховище, транспортний засіб продовжить рух за маршрутом, йдеться у відповіді КМВА.
Можливі зміни в алгоритмі роботи метрополітену під час тривог перебувають ще в стадії аналізу. Водночас київська підземка продовжуватиме виконувати функцію укриття для населення під час повітряної тривоги та продовжить працювати з урахуванням безпекової ситуації.
Пропозиції зі зміни правил руху муніципального транспорту під час тривоги має затвердити Рада оборони Києва. Наступне засідання цієї Ради ймовірно відбудеться вже до кінця поточного тижня (до 9 березня), повідомили в КМВА.
Рішення про зупинку громадського транспорту під час повітряної тривоги було ухвалене в КиєвіРадою оборони міста влітку 2022 року з урахуванням рекомендацій представників ДСНС України, поліції та військових, які входять до складу ради. Таке рішення, за словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, зумовлене не популізмом, а відповідальністю за життя людей.