Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Законодавчу ініціативу підтримали 240 депутатів.
Так, статтю 247 КУпАП доповнять нормою, відповідно до якої провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате – підлягає закриттю у разі проходження військової служби особою, щодо якої розпочато провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 КУпАП.
Отже, стосовно тих, хто порушив військовий облік, але пішов на військову службу, адміністративні провадження мають закрити.
Як зазначає Комітет, йдеться про можливість самостійного звернення особи до уповноважених органів та добровільної сплатити накладеного штрафу у розмірі 50% від мінімального розміру. Тобто, у сумі 8500 грн замість 17 тисяч грн.
Для цього КУпАП доповнять новою статтею 300-3, за якою особа, яка притягнута до адміністративної відповідальності, зможе упродовж 10 календарних днів добровільно оплатити 50% штрафу.
Відповідно до нової статті 300-3, у разі якщо постанова про накладення штрафу за правопорушення, передбачене статтями 210 і 2101 КУпАП, винесена в порядку, передбаченому статтею 279-9 КУпАП, та особа протягом 10 календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили сплатила не менше ніж 50% розміру штрафу, така постанова вважається виконаною.
У разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою, така постанова підлягає примусовому виконанню.
Для реалізації цієї знижки в 50% законодавці планують доповнити КУпАП новою статтею 279-9, якою надати можливість особі, яка притягається до адміністративної відповідальності за статтями 210, 210-1 КУпАП, подати заяву до уповноваженого органу чи підрозділу, в якій самостійно повідомити про факт вчинення вказаного правопорушення та надати згоду на розгляд справи за її відсутності.
Контекст
Як раніше зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, це означає, що буде спрощена оплата штрафів для військовозобов’язаних, які не оновили свої дані вчасно.
«За таке порушення військового обліку передбачений штраф. Його можна буде оплатити через застосунок «Резерв+» без відвідувань ТЦК, як зараз», – пояснила вона.
Крім того, закон дозволить сплатити штраф українцям, які перебувають за кордоном, зокрема тим, які не оновили військово-облікові дані.
У пояснювальній записці автори законопроєкту наголошують, що протягом 2024 року понад 6 млн військовозобов’язаних не уточнили свої персональні дані протягом 60 днів із дня набуття чинності закону про мобілізацію, що є адміністративним правопорушенням (статті 210, 210-1 КУпАП), за яке передбачено адміністративне стягнення – штраф у розмірі від 17 000 грн до 25 500 грн.