Проти бригадного генерала ЗСУ, якому підпорядковувався 23-й окремий стрілецький батальйон, відкрили кримінальне провадження.
Про це Суспільному повідомив військовослужбовець 159-ї ОМБр, експрокурор у Справах Майдану Сергій Горбатюк.
Експрокурор у “Справах Майдану” Сергій Горбатюк у відповідному зверненні до ДБР у жовтні 2024 року вказав, що з березня 2023 року до вересня 2024 року, коли військові батальйону виконували бойові завдання на Лиманському напрямку, не було внутрішньої ротації.
Це своєю чергою “призвело до втрат, виснаження бійців та небоєздатності батальйону добровольців, які самі пішли в лютому 2022-го”.
За його словами, командирам 63-ї ОМБр та 118-ї ОМБр, під порядкуванням яких перебував 23-й батальйон, направили лист про незадовільний морально-психологічний стан військових. Відповіді на лист не було.
Коли підрозділ потребував доукомплектації, військових батальйону перекинули на Харківський напрямок для проведення штурмових дій.
“Це призвело і до загибелі, і до великої кількості поранень, і до СЗЧ”, — сказав Горбатюк та уточнив, що під час виконання бойових завдань понад 20 військових загинуло, ще 80 отримали поранення.
Він також вказав, що вбачає ознаки перевищення влади чи службових повноважень та недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану.
За його словами, командирам 63-ї ОМБр та 118-ї ОМБр, під порядкуванням яких перебував 23-й батальйон, направили лист, у якому зазначалось про незадовільний морально-психологічний стан військових. Однак відповіді на лист не було. Окрім цього, коли підрозділ потребував доукомплектації, військових батальйону перекинули на Харківський напрямок.
«Коли ми написали лист без будь-яких ультиматумів, а про те, що є потреба в комплектуванні, то навпаки замість реагування отримали наказ на переміщення в Харківську область і проведення штурмових дій. Це призвело і до загибелі, і до великої кількості поранень, і до СЗЧ», — зазначив Горбатюк.
Він заявив, що під час виконання бойових завдань понад 20 військових загинуло, ще 80 отримали поранення.
У заяві до ДБР Горбатюк зазначив, що бригадний генерал знав про ситуацію, яка склалась у батальйоні. Він також вказав, що вбачає ознаки перевищення влади чи службових повноважень, а також недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану.
За словами Горбатюка, після звернення до ДБР генерала без підстав направили у відрядження і намагались примусово перевести з батальйону, не висуваючи претензій.
Кримінальне провадження щодо бригадного генерала кваліфікували як недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану (п. 4 ст. 425 ККУ). Покарання передбачає до восьми років позбавлення волі.