Про це повідомляється на Facebook-сторінці Громадської антикорупційної ради у четвер, 20 березня.

“Через умови необхідності збереження режиму секретності ми не можемо публічно і прямо назвати заводи-виробники і обсяг замовлення. Але ми вимушені вийти у публічний простір, бо проблема, на яку члени ГАР МО неодноразово звертали увагу чиновників і політиків непублічно, не була вирішена, а системне і безперебійне постачання боєприпасів на фронт є нашим головним пріоритетом.

Цією проблемою є надмірна концентрація замовлень на постачання боєприпасів одному виробнику/постачальнику. З нашої точки зору, саме наявність декількох гравців на ринку дозволить одночасно розвивати ОПК України та мінімізувати ризики щодо наявності/якості боєприпасів. Рішення про додаткову закупівлю значної кількості мінометних мін у заводів, які не змогли виконати навіть 50% від попередніх контрактів по аналогічному виду боєприпасів, створює суттєві ризики для постачання на фронт”, – заявили у ГАР МОУ.

У відомстві наголосили, що “незважаючи на суттєві порушення графіків постачання 120-мм мінометних мін на рекламації (скарги) на раніше поставлені міни, і незважаючи на публічний скандал і – як наслідок – публічні обіцянки чиновників різного рівня, за інформацією ГАР МО, ніхто не поніс відповідальності в жодній формі, а ситуація навколо мін не була в достатній формі прокомунікована з суспільством щодо фактичних обставин скандалу”.

Так, Громадська антикорупційна рада закликала Ставку Верховного Головнокомандуючого:

  1. Розглянути пропозицію щодо зобов’язання закупівельників провадити практику диверсифікації закупівель боєприпасів від різних виробників для того, аби уникнути ситуації, в якій недобросовісний виробник (постачальник), або форс-мажорна обставина, або логістичні затримки можуть повністю зірвати поставки того чи іншого виду боєприпасів на фронт;
  2. Затребувати у правоохоронних органів і Міністерства оборони результати розслідування щодо постачання державними заводами неякісних 120-мм мін;
  3. Зобов’язати відповідальних осіб озвучити публічно кількість рекламацій і боєприпасів, які були повернуті виробнику.

“Окрім окреслених проблем диверсифікації забезпечення постачання боєприпасів, ГАР МО зі свого боку подає заяву про злочин до правоохоронних органів щодо неналежних дій посадових осіб навколо питання взаємодії з постачальниками, з усіма наявними назвами, цифрами і іншими даними, які не можуть бути наведені публічно”, – додали у відомстві.

Нагадаємо, торік розгорнувся скандал із бракованими 120-мм мінами. Після розголосу завод-виробник пообіцяв їх замінити, було відкрито кримінальні справи. Згодом стало відомо, що із фронту також вилучили партію неякісних 82-мм мін.