Про це пише Moscow Times.
У 2024 році Reliance Industries підписала з “Роснєфтю” довгостроковий контракт на постачання нафти вартістю $12–13 млрд на рік терміном на 10 років. За угодою, російська компанія має відвантажувати до 500 000 барелів нафти на добу — це майже половина всіх морських постачань Роснєфті з російських портів. Представник Reliance заявив, що Росія залишається найбільшим постачальником нафти для Індії.
За оцінками експертів, із 2,8 млрд євро, які США витратили на імпорт пального з шести НПЗ в Індії та Туреччині, близько 1,3 млрд євро припало на продукцію, вироблену з російської нафти. Тільки на заводи Reliance у Джамнагарі припало постачань на 2 млрд євро, з яких 724 млн євро — це перероблена російська нафта. Турецькі НПЗ експортували до США пального на 616 млн євро, причому 545 млн євро прибутку також пов’язані з російською нафтою.
За оцінками CREA, Росія отримала близько 750 млн євро податкових надходжень від експорту такого пального до США. Зокрема, обсяг постачання бензину становив 294 млн євро — цього вистачило б, щоб заправити майже кожен автомобіль у Флориді.
У грудні 2022 року країни G7, ЄС та Австралія запровадили стелю цін на російську нафту — $60 за барель, а також обмежені ціни на нафтопродукти. Ці заходи мали на меті скорочення нафтових доходів Росії без створення дефіциту на світовому ринку.
Через західні санкції “Роснєфть” уже кілька років не може вивести з Індії прибуток Nayara Energy. Санкції США проти РФ змусили Індію наростити закупівлі американської нафти.