Російський диктатор назвав серйозними плани США щодо приєднання Гренландії та заявив, що вважати їх екстравагантними є помилкою. Про це повідомляють російські медіа.

“Всі добре знають про плани США щодо приєднання Гренландії. Ви знаєте, це тільки на перший погляд може когось здивувати. І глибоко помилково вважати, що це якісь екстравагантні розмови нової американської адміністрації. Нічого подібного”, – заявив Путін, виступаючи на Міжнародному Арктичному форумі у четвер, цитує Anadolu.

За його словами, мова “йде про серйозні плани з американської сторони щодо Гренландії”. “Ці плани мають давнє історичне коріння і очевидно, що США й надалі на системній основі просуватимуть геополітичні, військово-політичні та економічні інтереси в Арктиці. Що стосується Гренландії, це питання, яке стосується двох конкретних держав і до нас не має жодного відношення”, сказав Путін.

Говорячи про історію питання, Путін нагадав, що такі плани у США з’явилися ще у 60-ті роки 19 століття. Вже тоді американська адміністрація розглядала можливість анексії Гренландії та Ісландії.

“Але ця ідея не отримала тоді підтримку конгресу. Нагадаю, що до 1868 року в американських газетах висміювали покупку Аляски. Вона називалася божевіллям, “крижаним ящиком” і “садом білих ведмедів Ендрю Джонсона”, тодішнього президента США. няка, оцінюється в самих США зовсім інакше, як і діяльність президента Ендрю Джонсона”, – сказав Путін.

Нагадаємо, путін анонсував збільшення кількості російських військових в Арктиці, що свідчить про певні зазіхання на територію.  Глава російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв заявив, що до кінця 2025 року буде створено Арктичний інвестиційний фонд для освоєння наявних в регіоні ресурсів.

“Особливо прошу уряд продовжити програму реновації військових містечок, закритих адміністративно-територіальних утворень в Арктиці, де живуть наші солдати та офіцери, їхні сім’ї”, – сказав Путін, виступаючи на Міжнародному арктичному форумі “Арктика – територія діалогу” у четвер.

Така програма реновації, зазначив він, має діяти як мінімум до 2030 року зі щорічним обсягом фінансової підтримки з федерального бюджету не менше ніж 10 млрд рублів.