Про це 28 березня пише FT, посилаючись на джерела, знайомі із ситуацією.
За даними видання, Apple зобов’яжуть сплатити штраф і переглянути правила App Store, що обмежують розробників додатків у просуванні пропозицій поза її платформою, повідомив співрозмовник видання.
Водночас регулятори ЄС закриють без додаткових санкцій розслідування проти Apple, пов’язане з дизайном екрана вибору веббраузерів.
ЄС оштрафує Meta і вимагатиме від компанії змінити модель «плати або погоджуйся», яка змушує користувачів або дозволяти відстеження даних, або платити за доступ до її продуктів без реклами.
Згідно з DMA, штрафи можуть сягати 10% від глобального обороту компаній, що для Apple і Meta могло б означати мільярди доларів. Проте Єврокомісія планує призначити значно менші суми, зазначають три співрозмовники видання. Таке рішення офіційно пояснюють тим, що цифрове законодавство ЄС ще нове, а ухвалені заходи можуть оскаржити в суді.
Оголошення штрафів заплановане на наступний тиждень, хоча терміни ще можуть змінитися. 28 березня проєкт рішення представлять представникам 27 країн-членів ЄС.
Рішення ухвалюють на тлі спроб ЄС обмежити домінування техногігантів, уникаючи при цьому прямого протистояння з Вашингтоном. Штрафи для американських компаній можуть викликати негативну реакцію: Трамп уже критикував санкції ЄС, називаючи їх «формою оподаткування» та порівнюючи з «міжнародним вимаганням», зазначило видання.
«Подальший тиск на американські tech-компанії загострить трансатлантичну напругу, спровокує відповідні дії, а в підсумку це вдарить по країнах-членах ЄС та європейському бізнесу», – вважає представник однієї із компаній.
Тим часом, західні компанії поки не планують повертатися на ринок РФ. Apple, Microsoft, Visa, Mastercard — відмовчуються.