Про це повідомляє TechCrunch.
Акції, які починалися як економічний протест, нині переростають у широку політичну кризу. Критики руху — зокрема високопосадовці федерального рівня — прирівнюють протестувальників до вандалів і навіть терористів, попри неодноразові заяви організаторів про прихильність до ненасильницьких форм протесту.
Президент Трамп вже назвав акти вандалізму щодо майна Tesla “внутрішнім тероризмом” і пригрозив відправити “терористів” до в’язниць у Сальвадорі. Генеральна прокурорка США Пем Бонді пообіцяла переслідувати осіб, які нібито фінансують або координують ці дії, попри те, що розслідування вказує на “одинаків” як виконавців нападів. Сам Маск також звинувачує протестувальників у “скоєнні злочинів”.
Організатори Tesla Takedown наголошують на ненасильницькому характері руху. Мета протестів — не завдати фізичної шкоди автомобілям Tesla чи Маску, а закликати людей продавати свої Tesla, акції компанії та припинити купувати нові автомобілі.
“Причина, з якої [Маск] має такий вплив, — це його багатство, — заявила організаторка з Нью-Джерсі Наташа Пурдум. — Ми вважаємо, що якщо зможемо вплинути на курс акцій Tesla, то вдаримо по ньому там, де болить найбільше“.
Маск, який нині є найбагатшою людиною у світі, володіє приблизно 13% акцій Tesla. Його статки, за оцінками, сягають понад $107 мільярдів. Саме завдяки цим ресурсам він придбав Twitter за $44 мільярди й зробив його основною платформою для спілкування зі 219 мільйонами підписників. Також він пожертвував понад $260 мільйонів на політичні цілі, зокрема на кампанію Дональда Трампа.
Нагадаємо, що Маск, який нині очолює департамент державної ефективності США (DOGE), оголосив, що продав свою компанію соціальних медіа “X” своєму стартапу з розробки штучного інтелекту xAI.