Про це повідомляють Reuters та росЗМІ.
Під час свого триденного візиту до Москви міністр закордонних справ Китаю Ван Ї вчергове заявив про дружні стосунки між Китаєм та Росією та наголосив на важливості стабілізації відносин Кремля і Білого дому.
“Причини виникнення російсько-української кризи (так Китай називає війну – ред.) вкрай складні, позиції сторін з цілої низки ключових питань досі значно розходяться, а шлях відновлення миру далекий”, — вважає міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.
Ван Ї відкинув думку про те, що Трамп намагається підтримати Росію, щоб налаштувати її проти Китаю, засудивши такі ідеї як «рецидив застарілого конфронтаційного та блокового мислення».
Ван сказав, що нещодавні українські переговори про припинення вогню вже принесли певні результати і повинні тривати, незважаючи на розбіжності в поглядах і складну ситуацію на полі бою.
«Крок до миру, хоч і не такий великий, але конструктивний – варто його розвивати», – сказав Ван. «Вам потрібно наполегливо працювати, щоб досягти миру».
Він додав, що мирна угода має бути обов’язковою та прийнятною для всіх сторін, і вкотре наголосив, що Пекін готовий зіграти свою роль у врегулюванні конфлікту в Україні.
«Китай і Росія – «назавжди друзі, ніколи не вороги», – заявив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.
Окрім цього, міністр закордонних справ КНР дав інтерв’ю пропагандистам “РИА Новости”. Міністр привітав ознаки нормалізації відносин між Вашингтоном і Москвою: «Принцип «друзі назавжди, ніколи не вороги»… служить міцною правовою основою для просування стратегічної співпраці на вищому рівні», – сказав Ван в інтерв’ю пропагандистам РИА.
Як зазначає видання, Ван Ї прибув з триденним візитом до Москви для переговорів про стратегічне співробітництво. Ця поїздка затьмарена невизначеністю навколо переговорів щодо забезпечення припинення вогню в Україні та критики президента США Дональда Трампа на адресу російського та українського лідерів. У понеділок у Кремлі повідомили, що Путін прийме Вана, який також проведе переговори зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.
Інші тези з інтерв’ю пропагандистам:
– Тайвань є невід’ємною частиною Китаю, возз’єднання не зупинити. Приналежність Тайваню Китаю закріплена міжнародними документами і не підлягає сумніву. Будь-які форми придушення ідентичності тайванців як китайців є еприйнятними.
– Підвищення мит на товари з Китаю є безпідставним, завдає шкоди глобальним ринкам і шкодить репутації Сполучених Штатів. Якщо США не припинять економічний тиск на Китай, Пекін рішуче відповість.
– Митами на товари з Китаю США намагаються зняти із себе відповідальність за проблеми: ключ до вирішення в їхніх руках, а не в чужих кишенях.
– Думка про те, що президент Дональд Трамп підтримує Росію, щоб посварити її з Китаєм — приклад застарілого блокового мислення. Китай виступає за рівноправний багатополярний світ.
– Китай поглиблюватиме взаємодію з росією в рамках ШОС і БРІКС на користь розвитку Глобального Півдня. Відносини між країнами не становлять загрози для інших і не чутливі до перешкод ззовні.
– Потрібно твердо відстоювати авторитет і статус ООН, усі країни повинні дотримуватися мети і принципів Статуту Організації
– Китай прихильний стратегії ядерної самооборони і не має наміру вступати в ядерні перегони. Пекін підтримує найнижчий необхідний для нацбезпеки рівень ядерного арсеналу.
– Працювати над скороченням ядерної зброї повинен не Пекін, а володар найбільшого ядерного арсеналу на Землі. Ядерний арсенал Китаю незрівнянно поступається США.
– Китай закликає Вашингтон докладати зусиль для зниження ризиків ядерної війни. США мають послабити роль ядерної зброї в політиці нацбезпеки, припинити створення “ядерних альянсів”, глобальної ПРО і розміщення поблизу кордонів інших країн наземних ракет середньої дальності.