Про це з посиланням на обізнане джерело в Москві пише Вloomberg.
Хоча запит не є умовою згоди на перемир’я, Росія розуміє, що заморожені кошти не можуть бути використані для купівлі літаків без припинення вогню, сказав співрозмовник агентства. Угода, що дозволяє купівлю літаків, може стати частиною пом’якшення санкцій у разі припинення бойових дій.
У відповідь на прохання прокоментувати цю інформацію США заявили, що не обговорюватимуть жодних економічних зобов’язань доти, доки не буде досягнуто припинення вогню.
Держдепартамент і Boeing відмовилися від коментарів.
Агентство додало, що Росія публічно звернулася до США з проханням зняти санкції з її флагманської авіакомпанії “Аерофлот” і дозволити поновлення прямих рейсів між двома країнами. США публічно не відреагували на цю пропозицію.
Агентство вважає, що перспективи потенційного поновлення продажу Boeing в Росію зростають, зокрема, через тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом.
Китай у відповідь на надвисокі мита США наказав своїм авіакомпаніям припинити закупівлі літаків Boeing і не купувати американське авіаційне обладнання та запчастини.
Крім того, найбільший європейський лоукостер Ryanair заявив, що може відкласти отримання Boeing цього року, якщо вони підпадуть під дію мит Трампа.
До повномасштабної війни в Україні майже дві третини російського авіафлоту становили повітряні судна виробництва Boeing і Airbus. Обслуговувати їх заборонили санкції США та ЄС. Також російські компанії не можуть придбати нові лайнери.