Ф’ючерси на нафту Brent піднялися на 55 центів, або 0,8%, до 66,40 доларів за барель. Американська нафта West Texas Intermediate коштувала 63,13 доларів за барель, що більше на 66 центів, або 1,1%.
Обидва контрольні показники встановилися на 2% вище в середу на найвищих рівнях з 3 квітня, і вони на шляху до свого першого тижневого підвищення за останні три тижні. Четвер — останній розрахунковий день тижня перед Страсною п’ятницею та Великоднем.
«Я вважаю, що за зростанням пов’язано кілька факторів – покриття шортів, слабший долар США, що робить сиру нафту дешевшою для покупки, і тиск США на Іран», – сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.
Він додав, що WTI може повернутися до 65-67 доларів за барель, але може мати проблеми з подальшим зростанням.
У середу адміністрація президента Дональда Трампа опублікувала нові санкції проти експорту нафти з Ірану, в тому числі проти нафтопереробного заводу у Китаї, посилюючи тиск на Тегеран на тлі переговорів щодо ескалації ядерної програми країни.
Крім того, Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) заявила в середу, що отримала оновлені плани для Іраку, Казахстану та інших країн щодо подальшого скорочення видобутку, щоб компенсувати перевищення квот.
Скорочення запасів бензину та дистилятів у США та менший, ніж очікувалося, приріст тижневих запасів сирої нафти також підтримали ринки.
ОПЕК, Міжнародне енергетичне агентство та кілька банків, включаючи Goldman Sachs і JP Morgan, знизили прогнози щодо цін на нафту та зростання попиту на цьому тижні, оскільки мита США та помста з боку інших країн призвели до хаосу у світовій торгівлі.
Світова організація торгівлі заявила, що очікує цього року на скорочення торгівлі товарами на 0,2%, порівняно з жовтневими очікуваннями зростання на 3,0%.