Про це пише The Washington Post із посиланням на європейського чиновника, який побажав зберегти анонімність.
На думку європейців, це може прискорити надання допомоги, оскільки власні запаси Європи виснажуються після постачання Києву.
Така стратегія також дасть змогу країнам НАТО використовувати Україну як своєрідний полігон для розробки та випробування зброї. Наприклад, безпілотників, сказав чиновник.
За словами співрозмовника WP, «це безпрограшний варіант».
«Для нас це дешевше. Їм потрібно виробляти. І українці нас багато чому вчать», — цитує видання європейського чиновника, чиє ім’я не розкривається.
Автори публікації також вказують, що ключові позиції на полі бою, як і раніше, займає артилерія.
«У перші роки війни, коли Росія значно перевершувала Україну у вогневій потужності, Сполучені Штати та інші країни спішно відправили гаубиці на передову, щоб стримати російський наступ», — пише WP.
Однак тепер бійці ЗСУ ефективно використовують артилерію, а Україна може виробляти системи самостійно, не покладаючись на допомогу інших країн, констатується в публікації. Порівняно з безпілотниками, гаубиці можуть більш ефективно припиняти траншейні операції, зупиняти атаки й знищувати окупантів.
Як приклад видання навело виробництво колісної самохідної гаубиці Богдана, зазначаючи, що це перша українська гаубиця калібру НАТО. Під час війни в рамках партнерства з європейськими союзниками виробництво Богдани зросло — з шести одиниць на місяць у 2023 році до більш ніж 20 у 2025 році.
Європейська комісія, намагається вивільнити сотні мільярдів євро для зміцнення оборони континенту найближчими роками коштом кредитів і ослаблення бюджетних правил, пише WP. Частиною плану є кредитна програма на 150 мільярдів євро для прискорення спільних закупівель і розробки озброєнь, які здебільшого орієнтовані на системи, вироблені в ЄС, Норвегії або Україні.
Раніше повідомлялося, що Україна разом із європейськими партнерами готує нову безпекову архітектуру.