Про це повідомив міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Альпарслан Байрактар.
Такого обсягу природного газу вистачить для забезпечення понад 4 млн домогосподарств, додав він, анонсувавши подальше збільшення видобутку газу на цьому родовищі.
Згідно із заявою міністерства, до 2028 року планується збільшити добовий видобуток на газовому родовищі “Сакар’я” до 40 млн кубометрів та задовольнити потреби всіх домогосподарств у природному газі коштом газу із цього родовища.
Чорноморське родовище “Сакар’я” Туреччина почала експлуатувати у квітні 2023 року. Запаси “Сакар’ї” оцінюються у 710 млрд кубометрів. Родовище відкривали поступово, починаючи з серпня 2020 року.
Газове родовище “Сакар’я” займає площу близько 10 000 кв. км, має виробничу площу 2200 кв. км. До відкриття “Сакар’ї” видобуток природного газу в Туреччині щороку знижувався.
Туреччина майже повністю залежить від імпорту газу для покриття своїх енергетичних потреб. Річне споживання газу в країні перевищує 50 млрд кубометрів.
У березневому звіті Форуму країн – експортерів газу “Перспективи до 2050 року” йдеться про те, що Туреччина активно нарощує видобуток природного газу, зменшуючи свою залежність від іноземних енергоносіїв, і наближається до перетворення на енергетичний хаб.
З введенням в експлуатацію газового родовища “Сакар’я” річний видобуток природного газу в Туреччині збільшився з 400 млн кубометрів до 1,3 млрд кубометрів. У 2024 році цей показник досяг 2,26 млрд кубометрів.
Завдяки розробкам та новим відкриттям на родовищі “Сакар’я” річний видобуток природного газу в Туреччині може досягти 17 млрд кубометрів у 2050 році.