Про це повідомив київський правозахисник, голова ГО «Кияни об’єднуємось» Олександр Дядюк.
“Київський окружний адміністративний суд відмовився позбавляти пам’яткоохоронного статусу Будівлю лазень купця Михайла Бубнова, по вул. Набережно-Хрещатицькій, 13.
В реєстрі рішення ще нема, я його лише тільки що отримав як Третя особа у справі — по електронному суду”, – написав він у фейсбуці.
Нагадаємо, у серпні 2023 року на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 почали розбирати дах будинку 1822 року. Тоді активісти написали заяву у поліцію, а Департамент охорони культурної спадщини КМДА вручив пам’яткоохоронний припис замовнику робіт. Відтоді будівля стоїть із частково розібраним дахом і руйнується під дією опадів.
Будинок на Набережно-Хрещатицькій, 13 не є пам’яткою, однак розташований на території Історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Ділянкою, де зараз розташована будівля, з липня 1812 року володів купець Михайло Бубнов. Він спорудив на території одноповерхову наріжну кам’яницю і облаштував там лазні. Після 1884 року частину приміщень у садибі Бубнових переобладнали під житло й торгівлю.
Що ж до колишнього корпусу «загальних лазень», то у 1890-х роках там розташовувалася молитовня для юдеїв. У 1902-му її перенесли на іншу вулицю, а спадкоємці Бубнова надали частину садиби під розширення міської електростанції.
На початку 1910-х років садиба перейшла у власність акціонерного товариства «Електричне підприємство». За радянських часів її націоналізували. Відтоді будинок використовували для всіляких допоміжних потреб. Бічні й тильний фасади, горище й дах зазнали реконструкції. У пострадянський період у будинку № 13 містилися комерційні заклади, останнім часом — фітнес-центр.