Про це повідомляють джерела, знайомі з перебігом обговорень, пише WSJ.
За їхніми словами, остаточне рішення президент Трамп ще не ухвалив, і дискусії залишаються відкритими з кількома можливими варіантами. Один з представників адміністрації зазначив, що Трамп не діятиме односторонньо і вимагатиме від Пекіна певних кроків у відповідь на зниження тарифів.
Один з високопоставлених чиновників Білого дому заявив, що рівень тарифів на китайські товари, ймовірно, буде знижений до 50–65%. Також розглядається багаторівневий підхід, подібний до запропонованого торік комітетом Палати представників із питань Китаю: 35% мита на товари, які не становлять загрози національній безпеці США, і щонайменше 100% — на стратегічно важливі для американських інтересів. У законопроєкті передбачалося поступове впровадження таких мит протягом п’яти років.
«Президент Трамп чітко дав зрозуміти: Китай має укласти угоду зі Сполученими Штатами Америки. Коли буде ухвалено рішення щодо тарифів, воно надійде безпосередньо від президента. Усе інше — лише припущення», — заявив речник Білого дому Куш Десай.
Пізніше в середу міністр фінансів Скотт Бессент заявив журналістам, що Трамп не пропонував знижувати тарифи на китайські товари в односторонньому порядку, повідомляє Bloomberg News.
Трамп у вівторок заявив, що готовий знизити мита на китайські товари, і що нинішні 145% тарифів, запроваджені під час його другого терміну, будуть зменшені. «Але це не буде нуль», — сказав він. Такі новини викликали полегшення серед інвесторів, яких раніше налякала агресивна політика Білого дому.
У середу Китай дав сигнал, що відкритий до торгових переговорів зі США, хоча й застеріг, що не буде вести перемовини під тиском з боку Вашингтона. У китайських урядових колах вівторкова заява Трампа була сприйнята як ознака того, що він «здається», кажуть консультанти китайських чиновників.
Навіть якщо Трамп знизить частину мит на китайський імпорт удвічі, ці мита все ще фактично блокуватимуть доступ багатьох китайських виробників електрообладнання та іншої продукції до американського ринку. Деякі аналітики прогнозують, що торгівля між двома країнами може повністю зупинитися протягом кількох місяців за таких високих ставок.
Джерела, наближені до Білого дому, кажуть, що в Трампа є простір для зниження мит, і при цьому він зможе дотримуватися своєї мети щодо «відв’язування» США від другої за величиною економіки світу.
«Це було б як випускання пари без реального відступу», — сказав один зі співрозмовників.
Відкритість обох сторін до укладення угоди є значним зрушенням порівняно з попередніми тижнями, коли США та Китай обмінювалися підвищенням мит і взаємними звинуваченнями, що спричинило одні з найгірших тижнів для світових фондових ринків за останні роки.
Як раніше повідомляв The Wall Street Journal, адміністрація планувала використати тривалі переговори про тарифи як важіль тиску на торговельних партнерів США з метою обмежити їхні зв’язки з Китаєм. Попри це, міністр фінансів Бессент заявляв, що простір для торгової угоди між США і Китаєм все ще існує. Такі переговори мали б включати особисту участь Трампа і голови КНР Сі Цзіньпіна, хоча вони не спілкувалися відтоді, як Трамп повернувся до Білого дому.
У міру загострення торговельної напруженості в останні тижні Трамп сам висловлював бажання, щоб Сі Цзіньпін зателефонував йому. Американські посадовці також натякали китайським дипломатам, що міністр закордонних справ Ван Ї міг би звернутися до державного секретаря США Марко Рубіо, кажуть поінформовані джерела. Поки що Пекін не пішов назустріч у жодному з цих напрямів.
Делегація високопоставлених китайських чиновників, зокрема міністра фінансів Лань Фоаня і голови Народного банку Китаю Пан Гуншена, перебуває цього тижня у Вашингтоні на весняних зборах Міжнародного валютного фонду та Світового банку.
Поки що вони не запланували жодних зустрічей із представниками адміністрації США та мають залишити Вашингтон у четвер, повідомляють джерела. Проте це може змінитися, якщо адміністрація погодиться на зустрічі.