Таку суму наводить “Українська правда” з посиланням на фінансову звітність інвестиційного фонду “Геріон Ворлд”, який належить Веселому.
Веселий, який у розслідуванні описується як “маловідомий бізнесмен”, ФОП з Дрогобича, що не має досвіду в нафтохімії й активів подібного рівня, став співвласником Карпатнафтохіму у червні 2024 року.
Згідно зі звітністю Геріон Ворлд, у той самий час активи фонду зросли на 35 млн (з 20 млн до 55 млн) одночасно зі значним зростанням зобов’язань (з 205 000 грн до майже 40 млн грн), що вказує на появу нового активу, профінансованого боргом.
Перед цим у ході кримінального провадження правоохоронні органи оцінили майновий комплекс Карпатнафтохіму у понад 2 млрд грн. Відповідно, його третина могла б коштувати близько 800 млн грн.
В розслідуванні повідомляється, що брат нового співвласника Карпатнафтохіму Василь Веселий раніше був “неочікувано призначений радником голови наглядової ради націоналізованого Сенс Банку”, не маючи банківського досвіду. За інформацією джерел Української правди, його призначення могло бути організоване Офісом президента.
Співрозмовники журналіста УП Михайла Ткача в бізнесових колах вважають, що “єдиним джерелом влади, яке могло це все забезпечити [ситуацію з Карпатнафтохімом], також може бути Офіс президента”.
Попри запити журналістів, ані Василь Веселий, ані Андрій Веселий не надали вичерпних коментарів щодо походження коштів чи обставин придбання частки в Карпатнафтохімі.