Про це повідомила засновниця Victoria Museum Вікторія Лисенко.
Вона пояснила, що причиною закриття став низький дохід музею, який не покривав мінімальних витрат, адже музей вона створила за власні кошти без допомоги спонсорів, фондів та держави.
«Створила, бо вірила: навіть у найтемніші часи людям потрібна краса. Потрібна культура. Потрібна душа. Вартість квитка — 2,5 євро. Менше, ніж чашка кави. І все одно — майже ніхто не приходить. Я втомилася слухати, що мій музей „занадто вишуканий“, „занадто для обраних“. Якби це справді був музей „для обраних“, квиток коштував би щонайменше 20 євро, як у приватних музеях Європи. Але я зробила його доступним. Для всіх. І все одно — порожнеча. Дохід не покриває навіть мінімальні витрати: освітлення вітрин, спеціальну вентиляцію для збереження експонатів, зарплати команді, яка вірила в це місце так само, як і я», — написала Лисенко.
Засновниця зауважила, що не знає, чи зможе вона знову відкрити музей, основою для якого стала її приватна колекція одягу та аксесуарів міської моди XIX і початку XX століття.
Проте після реакції на її пост про закриття музею, Вікторія Лисенко опублікувала новий пост, в якому висловила надію, що зможе згодом відкрити свій музей.
«Завдяки таким словам я відчула: музей — це не просто простір. Це живий дух, який продовжує існувати у ваших серцях. І, мабуть, я повинна перезавантажитися… і знайти нові можливості, щоб музей міг знову ожити. Тому зараз я беру паузу. Не прощаюся з вами. Я відновлюю сили і даю часу зробити свою справу», — додала вона.
Нагадаємо, до 150-річчя з дня народження Лесі Українки у 2021 році у Музеї працювала виставка Лицарівна Belle Epoque, яка розповідала про одяг і стиль у період життя Лесі Українки.
Музей Victoria Museum був заснований колекціонеркою і бізнесвумен Вікторією Лисенко у 2017 році. Він розташований у Києві в історичному будинку кінця XIX століття у провулку Бутишів. Він має сім демонстраційних залів на двох поверхах. У музеї виставлялася колекція вбрання та аксесуарів міської європейської моди 1830−1920 років.