Про це пише The New York Times.

У виданні нагадали, що проєкт “Лінія дронів” передбачає створення безпілотних систем, що збираються в Україні, в основному невеликих дронів-камікадзе, якими оператори можуть легко знищувати ворога віддалено. Журналісти вважають, що ця програма ще раз нагадує про здатність України до інновацій під час війни.

“Це вже не людина проти людини”, – сказав у розмові з журналістами командир українського загону операторів БпЛА Артем.

У виданні підкреслили, що Україна значною мірою покладалася на безпілотні системи ще до початку проєкту “Лінія дронів”. Аналітики розповіли журналістам, що наразі близько 70% усіх втрат у війні з обох сторін завдають саме БПЛА — більше, ніж уся інша зброя разом узята.

Журналісти з’ясували, що українці збирають безпілотники всередині країни з компонентів, переважно вироблених у Китаї. Українські військові розповіли, що “Лінія дронів” є планом “Б” для України на випадок, якщо переговори про завершення війни проваляться.

У виданні додали, що безпілотники є домінуючим типом зброї не тільки з боку України, а й Росії. У Москви є перевага в кількості дронів, а у Києва — в якості. Серед новаторських ідей України — польоти дронів-ретрансляторів для збільшення радіуса дії ударних БпЛА, а також використання дронів на оптоволокні.

Військові аналітики в розмові з журналістами підкреслили, що ставка України на використання безпілотників уже принесла свої плоди. Головний плюс такого підходу полягає в тому, що втрати серед українців помітно знижуються. Крім цього, Україні легше знайти операторів БпЛА, ніж піхотинців.

Старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман у розмові з журналістами заявив, що “Лінія дронів” виявилася чудовою ідеєю. За його словами, головною метою проєкту є створення сил, які можуть блокувати великі ділянки фронту і підтримувати себе без допомоги США. Проте він підкреслив, що Україні все ще доводиться покладатися на Вашингтон у плані систем протиповітряної оборони.

Командир полку “Ахіллес” поділився, що в майбутньому проєкт “Лінія дронів” буде тільки розширюватися. Тоді досвідчені оператори БпЛА зможуть ділитися досвідом із солдатами інших підрозділів.

Іншою перевагою використання БпЛА є їхня вартість порівняно з іншими видами зброї. У виданні зазначили, що дрони в основному коштують від 500 до 750 доларів за одиницю, а артилерійські снаряди великого калібру коштують приблизно по 3000 доларів.

У виданні резюмували, що безпілотники вже стали головною зброєю на війні між Україною і Росією. Це змусило інші країни наслідувати приклад і зосередитися на виробництві дронів.