Віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає, що новий раунд переговорів з Угорщиною 12 травня вкаже на можливість подальшого компромісу або його відсутність, заявила вона під час спілкування з журналістами 2 травня, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Відкриття переговорів – це не членство в Європейському Союзі, це не фіксація будь-якої позиції, це можливість сформувати прийнятні позиції для України, для держав-членів ЄС за яких Україна стане членом ЄС. Тому всі застереження, які озвучує зараз Орбан, вони і є предметом переговорів… Питання переговорів – це формальна позиція, яку на мою думку, Угорщина має ухвалити для того, щоб провести діалог в питаннях, які їх турбують”, – сказала Стефанішина.

На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в Будапешт, а також, які отримала контрпропозиції, віцепремʼєрка заявила, що процес перемовин дуже сенсативний, але підтвердила, що Україна надала пропозиції по всім 11 пунктам, які угорська сторона розглядає як проблемні.

Зокрема, пропозиції стосувалися: освітнього блоку, імплементації ухваленого законодавства, розгляду законопроекту про профтехосвіту, законодавство щодо реалізації культурних прав угорської національної меншини.

“Можу підтвердити, що 12 травня в Ужгороді відбудуться переговори української і угорської делегації на основі 11 пунктів. За результатами цих переговорів я точно зможу сказати, чи можливий подальший діалог з Угорщиною, чи це імітація”, – підкреслила Стефанішина.

На запитання, чи є в України план “Б”, на випадок, якщо не вдасться зняти блокування Угорщини, вона відповідає, що такий план є і Україна над ним працює.

“Україна зробить все можливе і неможливе для того, аби ці переговори відкрити. Технічно все шість переговорних напрямків можна відкрити і за польського і данського головування”, – додала вона.

Нагадаємо, Україна та Угорщина домовилися з 12 травня розпочати регулярні консультації для врегулювання всіх питань, що викликають занепокоєння в Будапешта, та розблокування перемовин щодо вступу України до Європейського Союзу.