Про це він заявив під час виступу на Глобальній конференції Інституту Мілкена в Лос-Анджелесі.

«І це була ідея президента Трампа. Як ви знаєте, він любить вести переговори — багато хто в цій кімнаті, ймовірно, про це знає. І він любить створювати для себе перевагу в переговорах. Партнерство з інвестицій в Україну — економічне партнерство — було його ідеєю, і він вважав, що воно виконає кілька завдань. По-перше, воно створить для нього додаткові важелі впливу на російське керівництво, коли настане час переговорів. Тож ідея полягала в тому, щоб почати з України, підписати угоду, яка покаже, що між США та українським народом немає жодних розбіжностей. Це мало стати символом для українського народу, що США й досі з ними», — заявив Бессент.

Нагадаємо, 30 квітня США та Україна підписали угоду про створення Україно-американського інвестиційного фонду відновлення з розподілом участі 50/50. Вона містить 12 статей і перелік критичних матеріалів, має фінансовий характер. Від України учасником фонду буде Агентство з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) зі сфери управління Міністерства економіки, від США — Міжнародна фінансова корпорація розвитку (Development Finance Corporation, DFC).

1 травня 2025 року у Білому домі опублікували заяву щодо підписання з Україною угоди про корисні копалини. Там назвали договір історичним і зазначили, що країни започаткували перше у своєму роді партнерство задля відновлення та довгострокового економічного успіху України. Зеленський своєю чергою заявив, що підписання угоди про копалини зі США стало першим результатом розмови з Трампом у Ватикані.

Уряд вже зареєстрував у парламенті законопроєкт про ратифікацію угоди по копалинах, Рада має проголосувати 8 травня.