Про це він сказав у інтерв’ю Reuters.
Керівник НБУ виокремив кілька чинників, які виступають на користь тіснішої прив’язки гривні до євро. Це, зокрема, потенційний вступ України до ЄС, посилення ролі Євросоюзу в забезпеченні української обороноздатності, більша волатильність на світових ринках і ймовірність фрагментації світової торгівлі.
«Ця робота складна і вимагає якісної, різнобічної підготовки», — наголосив Пишний.
Окрім цього, глава Нацбанку заявив, що пожвавлення інвестиційної та споживчої активності завдяки тіснішим зв’язкам з Європою та економічній нормалізації сприятиме прискоренню економічного зростання впродовж наступних двох років до 3,7-3,9%.
А втім, продовжив він, усе залежатиме від того, якою буде безпекова ситуація в Україні.
«Швидке завершення війни, безумовно, було б позитивним сценарієм з хорошими економічними результатами, якби воно містило в собі гарантії безпеки для України. А проте, важливо визнати, що економічні вигоди від закінчення війни, ймовірно, потребуватимуть часу для повної матеріалізації», — наголосив посадовець.
Раніше Національний банк знизив офіційний курс долара щодо гривні. Долар подешевшав на 10 копійок. Станом на 5 травня офіційний курс долара встановлено на рівні 41,6 грн за $1