Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки.
“Уже з 2026 року відкривається нова спеціальність – майстер систем кондиціонування повітря. Це сприятиме зменшенню дефіциту кваліфікованих кадрів у цій сфері. Відкриття такої майстерні – яскравий приклад успішної співпраці між освітніми закладами, міжнародними партнерами та бізнесом“, – йдеться у повідомленні.
Загалом зараз у цьому профтеху навчаються 400 студентів за такими професіями: опоряджувальник будівельний; монтажник гіпсокартонних конструкцій, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, електрозварник ручного зварювання; монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, електромонтажник вторинних ланцюгів; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, зварник.
Як зазначають в МОН, профтех є учасником проєкту Fast Track System, який реалізується Міністерством освіти і науки та PADECO за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). У межах проєкту профтех отримав сучасне обладнання Panasonic — теплові насоси та кондиціонери на загальну суму 4,5 млн грн. Це дозволяє навчати фахівців на новітній техніці.
У церемонії відкриття майстерні кліматичних технологій взяли участь почесні гості, які наголосили на значущості проєкту для освітньої системи та економіки країни. Серед них – міністр освіти і науки Оксен Лісовий, посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, заступник міністра з цифровізації Дмитро Завгородній, головний представник JICA в Україні Хідекі Мацунага, керівник напряму професійного кондиціонування компанії Panasonic Віталій Поплавський та директор закладу Ігор Хоменко.
Нагадаємо, що дві українки — математикиня і лауреатка премії Філдса Марина Вязовська та завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська — стали міжнародними членкинями Національної академії наук США (NAS).