Про це американські законодавці повідомили на своїх офіційних сторінках, пише Дзеркало тижня.

У законопроєкті зазначається, що жодне федеральне відомство чи агентство не може вживати жодних дій, надавати будь-яку негуманітарну допомогу або витрачати будь-які кошти, що передбачають таке визнання, якщо будь-яка подібна претензія не буде офіційно визнана демократично обраним урядом України.

«Понад три роки український народ мужньо бореться проти невиправданої та нічим не спровокованої агресії Владіміра Путіна. Ця жертва нагадує нам, як це – боротися за демократію та свободу. Однак недалекоглядна політика адміністрації Трампа продовжує підбадьорювати Путіна та диктаторів у всьому світі, послаблювати Україні та загострювати відносини США з союзниками по всьому світу. Заради національної безпеки США та демократії в усьому світі наша підтримка України має залишатися непохитною. Цей законопроєкт підтверджує, що Сполучені Штати ніколи не капітулюють, визнаючи претензії Росії на суверенітет над Кримом та іншими насильно захопленими українськими територіями», – прокоментував причини внесення законопроєкту на розгляд сенатор Беннет.

Його колега Дурбін нагадав, що Дональд Трамп обіцяв покласти край війні Росії проти України за один день, якщо його оберуть.

«Що ж, минуло вже понад 100 днів його терміну, а Росія досі несе смерть і руйнування народу України.
І замість того, щоб покласти край війні, Дональд Трамп дистанціюється і залякує наших союзників по всьому світу. Оскільки президент Трамп продовжує вести переговори щодо свободи України та довіри до Америки, Конгрес має зобов’язання та конституційну відповідальність діяти. Цей законопроєкт підтверджує нашу відданість українському народу та чітко дає зрозуміти, що Сполучені Штати ніколи не визнають суверенні українські території частиною Росії – крапка», – заявив він.

У 2022 році Дурбін разом із тодішнім сенатором-республіканцем від штату Флорида, а нині – Держсекретарем Марко Рубіо вніс аналогічний двопартійний законопроєкт – про невизнання анексії української території Росією.

В свою чергу сенатор Майкл Беннет рішуче підтримує український народ у його боротьбі за захист своєї демократії від невиправданого, неспровокованого та незаконного вторгнення Росії.

Минулого місяця Беннет вніс законопроєкт про запровадження санкцій проти Росії – та суб’єктів, які підтримують агресію Росії в Україні – якщо Росія відмовиться брати участь у переговорах щодо довгострокового миру з Україною або підриватиме суверенітет України після укладення такого миру.

У березні Беннет та його колеги по фінансовому комітету Сенату вимагали від президента Дональда Трампа зберегти торгівельні обмеження щодо Росії.

У лютому він приєднався до двопартійної делегації Конгресу на чолі з членом Комітету Сенату з міжнародних відносин, сенатором США Джин Шахін  до Києва, Україна.

У вересні 2024 року він закликав адміністрацію Байдена дозволити Україні використовувати надану Заходом зброю для ударів по військових цілях у Росії, що президент Джо Байден схвалив через кілька тижнів.

Також торік Беннет з лідером демократів у Сенаті Чаком Шумером та колегами по Сенату відвідав Львів.

Окрім Беннета та Дурбіна, законопроєкт підтримав сенатор США Джефф Мерклі (демократ від штату Орегон).