Про це пише The Atlantic.

Воут просуває теорію унітарної виконавчої влади, згідно з якою президент має абсолютний контроль над державними службовцями та незалежними урядовими установами.

Критики попереджають, що такий підхід може спричинити конституційну кризу, але сам Воут заявляє, що «в цьому вся суть» його проєкту.

Воут — давній радник президента Дональда Трампа, який активно працює над Проєктом 2025 — документом, що передбачає масштабні зміни у структурі американського уряду.

Попри те, що Ілон Маск отримує значну увагу громадськості як радник Трампа, саме Воут є головним архітектором адміністративних реформ.

Демократичні політики та експерти висловлюють занепокоєння, що реформи Воута можуть послабити систему стримувань і противаг у США та змінити баланс влади між президентом і Конгресом.

Рассел Воут — американський політик і чиновник, який очолює Адміністративно-бюджетне управління США з 2025 року. Він також був директором цього відомства в 2019–2021 роках за президентства Дональда Трампа. Воут є прихильником консервативних реформ і автором «Проекту 2025», який передбачає масштабну перебудову федерального уряду США. Його ідеї базуються на теорії унітарної виконавчої влади, згідно з якою президент має абсолютний контроль над державними службовцями та незалежними установами.