Про це пише Defense Express.
У повідомленні немає назви чи навіть країни партнера. Але такі аспекти, як те, що ці дрони напрацювали “10 000 годин у реальних бойових місіях” та мають на рахунку десятки успішних зіткнень з ворогом, “більше ніж будь-який флот з часів Другої світової”, варіантів вже не залишається.
А остаточно всі питання розвіюється на ілюстрації та технічних характеристиках цього дрону, який має довжину 7 метрів і повністю тотожний Magura V7, який днями був продемонстрований ГУР МОУ.
І її виробництво у США, як зазначено у повідомленні від компанії, має розпочатись вже у третьому кварталі цього року. При цьому підкреслено, що “все виробництво дрона базуватиметься у Сполучених Штатах, що безпосередньо підтримає відродження американського виробництва та створення робочих місць відповідно до національних економічних пріоритетів”.
Зазначимо, що хто є виробником морських дронів Magura залишається публічно не розкритим. На міжнародних виставках Magura V5 демонструється під егідою спецекспортера STE. А на демонстрації ГУР дрони мали на борту додатковий напис UForce.
У будь-якому випадку експорт український морських дронів Magura був більш ніж очікуваним і реалізація такої угоди через партнерство з американською компанією є одним з малочисельних варіантів заходження на американський ринок озброєння. Бо міноборони США у 99% закуповує озброєння лише в американських компаній, або американських філіях іноземних виробників.
І такий сценарій співробітництва значно краще за сценарій концептуального копіювання. Як це, наприклад, зробили у Тайвані, де суднобудівна корпорація CSBC показала свій морський дрон.
Щодо самої Red Cat Holdings, то ця компанія спеціалізується на традиційних БПЛА коптерного та літакового типу. Наприкінці 2024 року компанія виграла тендер на постачання кварокоптерів до армії США зі своїм Black Widow, обійшовши пропозицію Skydio, а також реалізує постачання до нацгвардії та інших силових структур літакового БПЛА Edge 130.